X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marlena Maląg: tylko przestrzegając obostrzeń będziemy w stanie przerwać łańcuch zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:50
- Dzisiaj priorytetem jest walka z trzecią falą pandemii. Dbajmy o swoich najbliższych. Tylko poprzez przestrzeganie obostrzeń jesteśmy w stanie przerwać ten złowrogi łańcuch zakażeń - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
1200_szczepienie_shutterstock.png
"To krok odważny i rewolucyjny". Dr Sutkowski o zmianach w zasadach szczepień

Minister rodziny, która była gościem radiowej Jedynki, podkreśliła, że "celem rządu jest silne odbicie gospodarki po pandemii". - Na tym nam zależy. Działania wprowadzane przez premiera Mateusza Morawieckiego dokładnie temu służą - zaznaczyła.

Czytaj także:

- Pracownicy, którzy mogą, chętnie korzystają z pracy zdalnej. Apelujemy do pracodawców, aby jeszcze przez dwa tygodnie zapewnili możliwość takiej formy pracy. Jesteśmy w trakcie trzeciej fali - trzeba przerwać transmisję koronawirusa - dodała.

Posłuchaj
15:51 [PR1] PR1 (mp3) 31 marzec_2021_03_31-08-15_for_media.mp3 Marlena Maląg: pracownicy chętnie korzystają z pracy zdalnej (Sygnały dnia/Jedynka)
rodzina relaks czas wolny shutter 1200 fizkes.jpg
Dla połowy polskich rodzin 500+ jest filarem budżetu. Znamy wyniki badania

Podczas rozmowy poruszono również temat programu 500+ (1 kwietnia minie 5 lat od jego wprowadzenia). - Wydatnie pomogliśmy polskim rodzinom - i równie wiele możemy jeszcze zrobić. Program Rodzina 500+ spełnia marzenia Polaków. Dużo młodych rodzin wyjechało dzięki tej pomocy po raz pierwszy na wakacje - mówiła minister.

"Musimy inwestować w rodzinę"

- Polska rodzina się broni - jest siłą i fundamentem działań rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie jeszcze wiele działań w tym zakresie. Musimy inwestować w rodzinę - ona daje rozwój i jest siłą napędową do rozwoju naszego kraju - tłumaczyła.

Minister rodziny odniosła się również do wskaźników gospodarczych i ostatniego badania Eurostatu nt. stopy bezrobocia w Europie. - Dane mówią same za siebie. Polska ma najniższe bezrobocie w Europie, na poziomie 6,5 proc. Jesteśmy w dobrej kondycji. Prognozy dla Polski pokazują, że odbicie gospodarcze w tym roku będzie duże - powiedziała.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 08.15

pb

Czytaj także

Mija pięć lat od wprowadzenia 500+. CBOS: program popiera zdecydowana większość Polaków

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:51
Po blisko pięciu latach realizacji program "Rodzina 500 plus" popiera 73 proc. Polaków, wobec 24 proc., którzy są mu przeciwni - informuje CBOS. Badani wskazali na poprawę poziomu życia rodzin w Polsce. Mniej zauważalny jest za to jego wpływ na poprawę dzietności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczepionka to jedyna szansa na powrót do normalności". Marlena Maląg apeluje do seniorów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 09:05
- Dane, które wczoraj przez EMA zostały potwierdzone, tak naprawdę wskazują, że szczepienie jest jedynym możliwym wyjściem, powrotem do normalności, przede wszystkim zapanowaniem nad III falą pandemii. Dlatego ja bym zaapelowała do państwa: szczepmy się, bo to jest jedyna możliwość powrotu do normalności - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Rodzina 500+. Od czwartku przyjmowanie wniosków także w formie papierowej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 10:17
Od 1 kwietnia wnioski do nowej edycji programu 500+ można będzie składać drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub wysyłając pocztą. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zachęca jednak do korzystania przede wszystkim z kanału elektronicznego.
rozwiń zwiń