X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik rządu: bierzemy pod uwagę odmrażanie usług na świeżym powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 08:47
- Mam nadzieję, że po 18 kwietnia przynajmniej niektóre usługi, również publiczne, będzie można przywrócić do funkcjonowania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.

Polskie Radio/Youtube

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola; uczniowie uczą się zdalnie.

Piotr Muller free kprm flickr-1200.jpg
Kiedy luzowanie obostrzeń w usługach? Rzecznik rządu wyjaśnia

Rzecznik rządu wyraził nadzieję, że do końca kwietnia nie będzie konieczne przedłużanie obostrzeń w całości. - Mam nadzieję, że po 18 kwietnia przynajmniej niektóre usługi, również usługi publiczne, będzie można przywrócić do funkcjonowania - powiedział Müller. - Oczywiście wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna - podkreślił.


Posłuchaj
18:07 PR1_AAC 2021_04_08-08-15-31_for_media.mp3 Piotr Müller o ewentualnym luzowaniu obostrzeń i sytuacji politycznej w Zjednoczonej Prawicy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Jak spędzimy weekend majowy?

Pytany o ewentualne poluzowanie obostrzeń na weekend majowy gość audycji zastrzegł, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by to potwierdzać. - Jednym z wariantów branych pod uwagę jest odmrażanie usług na świeżym powietrzu - zdradził w rozmowie i podkreślił, że doświadczenia z ubiegłego roku pokazują, że wiele firm - pomimo jasnych instrukcji - nie przestrzegało reżimu sanitarnego.

Mowa była także o decyzjach związanych z otwieraniem żłobków, przedszkoli i szkół.

Czytaj także:

W dalszej części rozmowy rzecznik rządu pytany był o nastroje panujące wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 8.04.2021

Godzina emisji: 8.15

st

Czytaj także

Minister zdrowia: obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 11:11
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń pandemicznych do 18 kwietnia - dotychczasowe przepisy przewidywały restrykcje do 9 kwietnia. Szef resortu zdrowia wskazał też na możliwość powrotu w kwietniu dzieci do przedszkoli i do nauki w klasach I-III co najmniej w trybie hybrydowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Gut: każde poluzowanie obostrzeń to wzrosty zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 06:53
- Mam świadomość dylematów, przed którymi staje rząd, ale w trakcie epidemii nie ma dobrego wyjścia. Każde poluzowanie obostrzeń daje wzrosty zakażeń - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. W jego ocenie tylko masowe szczepienia mogą przyspieszyć koniec pandemii.
rozwiń zwiń