X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy można przyjmować aspirynę w trakcie szczepienia? Dr Zaczyński wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 07:54
Dr Artur Zaczyński, członek Rady Medycznej przy premierze, dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym i zastępca dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA w Warszawie, w Programie 1 Polskiego Radia odpowiedział na liczne pytania dotyczące ewentualnych przeciwwskazań do poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19.

Na wtorkowej konferencji prasowej Michał Dworczyk zapowiedział, że 28 kwietnia uruchomiona zostanie rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej zgłosiły za pośrednictwem formularza elektronicznego gotowość do zaszczepienia się.

dworczyk free 1200.jpg
Zapisy na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich osób. Jest nowy harmonogram

Dr Artur Zaczyński odpowiedział na nurtujące naszych słuchaczy pytania związane z bezpieczeństwem poddania się szczepieniom. Na pytanie o szczepienie ozdrowieńców odparł, że najważniejsze jest, żeby "nie zareagowali negatywnie przy wysokim poziomie przeciwciał". Dopytywany o ilość dawek szczepionek podawanych ozdrowieńcom, wyjaśnił, że nie ma jeszcze jednoznacznych rekomendacji.

Czytaj również:

Gość audycji odpowiedział również na pytania dotyczące przyjmowania aspiryny w trakcie szczepienia jako środka zapobiegającego zakrzepicy. - Pamiętajmy, że żadna substancja nie jest obojętna dla organizmu - zastrzegł lekarz. Dodał, że decyzję o takim postępowaniu należy skonsultować z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Szczepionka dla kobiet i dzieci

Dr Zaczyński podkreślił, że "nie ma na razie zarejestrowanej żadnej szczepionki dla kobiet w ciąży". - Trwają badania czy kobiety karmiące mogą się szczepić - dodał.

W dalszej części audycji również odpowiedzi na pytania, czy kobiety przyjmujące antykoncepcję hormonalną mogą się szczepić i czy należy odstawić lekarstwa, a także czy możliwe będzie szczepienie dzieci.

Lekarzy pytany o szczepienie się różnymi substancjami w przypadku każdej z dawek odparł, że "w tej chwili nie jest rekomendowana zmiana preparatu w trakcie szczepienia".


Posłuchaj
18:36 Jedynka/SD Zaczyński 7.15 21.04.2021.mp3 Dr Zaczyński o przyjmowaniu aspiryny w trakcie szczepienia: żadna substancja nie jest obojętna dla organizmu (Sygnały dnia/Jedynka)

 

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: dr Artur Zaczyński
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 07.15

st

Czytaj także

"Może skończyć się kolejnymi falami zakażeń nowymi wariantami koronawirusa". Maria Libura o międzynarodowej turystyce

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 15:27
- Tak długo jak mamy olbrzymie połacie geograficzne, w których szaleje epidemia, wzrasta ryzyko, że powstaną kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Grzesiowski: indyjski wariant COVID-19 "wchodzi do gry" w Europie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 16:00
"Wciąż pojawiają się nowe warianty SARS-CoV-2 roznoszone po całym świecie. Nowy wariant COVID-19, tzw. wariant indyjski B.1.617, wchodzi do gry w Europie" - ostrzega dr Paweł Grzesiowski. W Wielkiej Brytanii wykryto już ponad 100 przypadków zakażenia tym wariantem.
rozwiń zwiń