X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MSZ: sytuacja w Donbasie jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 08:46
- Obserwujemy zwiększającą się obecność sił zbrojnych na wschodzie Ukrainy i na Krymie. Mowa nawet o 150 tys. rozlokowanych żołnierzy przy ukraińskiej granicy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Talaga24.jpg
Talaga o sytuacji w Donbasie: groźba wojny również jest świetnym argumentem politycznym

Według ukraińskiego MSZ przy granicach Ukrainy Rosja skoncentruje niedługo ponad 120 tys. żołnierzy. Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba wezwał Zachód do nałożenia na Rosję nowych sankcji gospodarczych.

Posłuchaj
09:33 PR1 2021_04_21-08-14-44_for_media.mp3 Marcin Przydacz: sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

Marcin Przydacz przyznał, że "sytuacja na Ukrainie jest bardzo napięta, ale nie zagraża Polsce". - Warto pamiętać, że poza naszymi zdolnościami militarnymi jesteśmy również członkiem najpotężniejszego sojuszu, czyli NATO. Obserwujemy zwiększającą się obecność sił zbrojnych na wschodzie Ukrainy i na Krymie. Mowa nawet o 150 tys. rozlokowanych żołnierzy przy ukraińskiej granicy. Mam nadzieję, że do dalszej eskalacji nie dojdzie - mówił wiceszef MSZ.

Gość Polskiego Radia mówił, że "pod względem działań obronnych strona ukraińska jest dziś w innej sytuacji niż kilka lat temu". - Również na Białorusi sytuacja jest napięta. Łukaszenka oddaje Rosji Białoruś za cenę utrzymania się przy władzy. Największą słabością Zachodu jest konieczność uzgadniania szeregu stanowisk, nie do końca spójne interesy i hipokryzja u części krajów - jak akceptacja takich projektów jak Nord Stream 2 - powiedział.

Czytaj także:

- Nord Stream 2 jest niebezpieczny dla bezpieczeństwa Europy, o czym powinny wiedzieć same Niemcy. W duchu obrony interesu europejskiego sprzeciwiamy się temu projektowi - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Marcin Przydacz (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 21.04.2021 r. 

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Bolesne sankcje. "USA zamknęły Putinowi dostęp do milionów dolarów pożyczek. Wskazano mu też marchewkę"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 21:34
- W wyniku amerykańskich sankcji Rosja de facto nie będzie powiększać swojego zadłużenia. Nie będzie mogła sprzedawać obligacji na rynku międzynarodowym i nie będzie mogła pożyczać setek milionów dolarów, co w normalnych okolicznościach mogłaby robić. Ta możliwość została odcięta – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Anders Aslund z think tanku "Atlantic Council". Analityk dodał, że "marchewką" dla Władimira Putina jest obietnica szczytu dwustronnego – jeśli będzie się dobrze zachowywał. – Taka obietnica nic nie kosztuje – mówi ekspert.
rozwiń zwiń