X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Amerykański szczyt klimatyczny. Paweł Sałek: Polska podąża ścieżką zrównoważonego rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 08:55
- Polska jest krajem sukcesu klimatycznego. Zredukowaliśmy liczbę gazów cieplarnianych, nasza gospodarka i PKB wzrastają, emisyjność spada - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Paweł Sałek w studiu radiowej Jedynki
Paweł Sałek w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Andrzej Duda free sejm kprp prezydent-1200.jpg
W czwartek rozpocznie się szczyt klimatyczny. Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Bułgarii

Ponad 40 prezydentów, premierów i szefów organizacji międzynarodowych weźmie udział w wirtualnym szczycie przywódców w sprawie klimatu zorganizowanym przez prezydenta Joe Bidena. Polskę będzie reprezentować prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania amerykański przywódca ma przedstawić ambitny program zredukowania emisji gazów cieplarnianych przez Stany Zjednoczone.

Posłuchaj
18:41 [STUDIA]S4_(PCM) 22 kwiecień 2021 08_15_35_for_media.mp3 Paweł Sałek: Polska podąża ścieżką zrównoważonego rozwoju (Sygnały dnia/Jedynka)
 

Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP przyznał, że "polski cel klimatyczny jest zapisany w ramach UE, czyli emisja gazów cieplarnianych zostanie zmniejszona o 55 proc. do 2030 roku, a do 2050 r. UE ma być neutralna klimatycznie". - To bardzo ambitny cel - zauważa.

- Polska jest krajem sukcesu klimatycznego. Zredukowaliśmy emisję gazów cieplarnianych, nasza gospodarka i PKB wzrastają. Idziemy ścieżką zrównoważonego rozwoju - mówił polityk.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia dodał, że "około 80 proc. ciepła w Polsce jest wytwarzane z paliw kopalnych, a jeszcze kilka lat temu było to ponad 90 proc.". - Transformacja musi przebiegać dekadami. W zakresie polityki klimatycznej Polska nie ma się czego wstydzić. Mamy w UE wspólny cel klimatyczny, ale różne drogi dojścia do niego - powiedział.

. .

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP)

Data emisji: 22.04.2021 r. 

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Prezydent: pogodzenie wzrostu gospodarczego z dbałością o środowisko to jedno z najważniejszych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:57
- Przezwyciężenie zaszłości historycznych i transformacja energetyczna to proces długotrwały, który będzie od nas wymagał poniesienia ogromnych, niewspółmiernie wyższych niż w krajach rozwiniętych UE, kosztów - mówił prezydent Andrzej Duda podczas szczytu V4 w Juracie.
rozwiń zwiń