more_horiz

"Bezprecedensowy akt terroru realizowanego przez państwo". Lichocka o zatrzymaniu samolotu przez Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 07:45
- Jeżeli Europa Zachodnia, świat zachodni nie zareaguje odpowiednio stanowczo, możemy spodziewać się kolejnych takich wydarzeń - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych.

Poseł PiS odniosła się w rozmowie do wymuszonego lądowania samolotu linii lotniczych "Ryanair" na lotnisku w Mińsku.

Swiatłana Cichanouska free 1200 shutt
"Ostrzeżenie dla Cichanouskiej". Białoruski opozycjonista o zatrzymaniu blogera w Mińsku

- To bezprecedensowy akt terroru i to terroru zrealizowanego przez państwo. Do tego nie jesteśmy przyzwyczajeni. Aleksander Łukaszenka pokazuje nam, do czego jest zdolny, jak rozprawia się ze swoją demokratyczną opozycją, broniąc swojego stanowiska po sfałszowanych wyborach - powiedziała Joanna Lichocka.

Poseł PiS dodała, że porwanie przez państwo Białoruś samolotu w celu uprowadzenia jednego z pasażerów "nie mieści się w żadnych kategoriach cywilizowanych relacji międzynarodowych".

Czytaj także:

Trzeba wyciągnąć konsekwencje

Gość audycji przypomniała, że na wniosek Mateusza Morawieckiego Rada Europejska rozszerzy swoją agendę o punkt dotyczący natychmiastowych sankcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.

- Europa na nowo spojrzała na Białoruś i mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte konsekwencje - podkreśliła Lichocka.

- Jeżeli Europa Zachodnia, świat zachodni nie zareaguje odpowiednio stanowczo, możemy spodziewać się kolejnych takich wydarzeń. I to jest bardzo niepokojące - podsumowała polityk.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
23:04 Jedynka/SD Joanna Lichocka 7.15 24.05.2021.mp3 "Bezprecedensowy akt terroru realizowanego przez państwo". Lichocka o zatrzymaniu samolotu przez Białoruś (Sygnały dnia/Jedynka)

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Joanna Lichocka (PiS)
Data emisji: 24.05.2021
Godzina emisji: 07.15

st

Zobacz także

Zobacz także