X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To porządkowanie systemu". Paweł Mucha o zmianach podatkowych w Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 07:46
- Kierunek Polskiego Ładu jest właściwy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. - Dla większości Polaków przewidziane w nim zmiany podatkowe będą pozytywne, dla sporej grupy neutralne. W przypadku zaś osób najbogatszych mamy sytuację pewnego porządkowania systemu podatkowego - ocenił.

YouTube/Polskie Radio

We wtorek ruszyły konsultacje społeczne w sprawie planowanej reformy podatkowej w ramach Polskiego Ładu. Szczegóły nowelizacji ogłosiło wczoraj Ministerstwo Finansów. - Polski Ład, prowadząc do obniżki podatków dla milionów Polaków, wpisuje się w to, o czym od początku swojej prezydentury mówi prezydent Andrzej Duda - powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta.

pap_20210716_083 (1) (1).jpg
"Takiej zmiany na plus jeszcze nie było". Waldemar Buda o podatkach w Polskim Ładzie

Gość Polskiego Radia zaznaczył, że ostateczna decyzja głowy państwa co do każdej ustawy zapada w momencie, gdy dokument trafia na jego biurko, już po przyjęciu przez Sejm i Senat. - Oczywiście jest tak, że te procesy monitorujemy, obserwujemy tę debatę. Założenia Polskiego Ładu były panu prezydentowi przedstawiane, były z nim omawiane wcześniej. Dzisiaj jest etap prac nad poszczególnymi ustawami, które Kancelaria Prezydenta także śledzi - wskazał Paweł Mucha. 

Czytaj także: 

- Trzeba powiedzieć, że kierunek Polskiego Ładu jest właściwy - mówił w "Sygnałach dnia" doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Ocenił, że postulowana przez Ministerstwo Finansów podwyżka drugiego progu podatkowego do 120 tys. złotych będzie dla dużej części Polaków de facto obniżką podatków.


pieniądze pln złote banknoty liczenie kasa free shutt 1200 .jpg
"Największa reforma podatkowa od 30 lat". Piotr Arak: celem zmian jest większa sprawiedliwość systemu

- Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie będą pozytywne dla większości Polaków, potem dla sporej grupy będą neutralne i tylko dla grupy osób najbogatszych mamy sytuację pewnego porządkowania systemu podatkowego, by nie było tak, że osoby mniej zarabiające finansują określone świadczenia dla tych najlepiej zarabiających. To racjonalizowanie systemu - wskazał Paweł Mucha. 

Posłuchaj
19:36 PawelMuchaS4_PCM_20210728051510.mp3 Paweł Mucha: proponowana w Polskim Ładzie obniżka podatków wpisuje się w to, o czym od początku mówił prezydent Andrzej Duda ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

W ramach Polskiego Ładu rząd chce m.in. podnieść kwotę wolną od podatku z 8 do 30 tysięcy złotych oraz podwyższyć drugi prób podatkowy z 85 do 120 tysięcy złotych. Do tego dochodzą też: wyrównanie składki zdrowotnej do poziomu 9 proc. dla wszystkich oraz uszczelnienie systemu podatkowego.

. .
Czterdziestu największych płatników w gospodarce wpłaciło w ub.r. podatki i obowiązkowe opłaty w kwocie prawie 99 mld zł. To równowartość 42 proc. wpływów do budżetu państwa - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy "Business Insider Polska". (PAP) Czterdziestu największych płatników w gospodarce wpłaciło w ub.r. podatki i obowiązkowe opłaty w kwocie prawie 99 mld zł. To równowartość 42 proc. wpływów do budżetu państwa - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy "Business Insider Polska". (PAP)

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyHenryk Szrubarz

GośćPaweł Mucha (doradca prezydenta Andrzeja Dudy)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 7.15


Jedynka, IAR/ mbl

Czytaj także

Marcin Horała o Polskim Ładzie: to wielka i generalna obniżka podatków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:59
- 18 mln Polaków odczuje obniżkę, a dla 24 mln będzie to obniżka lub stan neutralny. Ewentualna podwyżka dotknie nielicznych i tych, którzy nie są klasą średnią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń