more_horiz

Tarczyński: UE musi odwrócić narrację, że nielegalna migracja jest czymś normalnym

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 07:50
- Oczywiście to kryzys najpoważniejszy od 1989 r., w mojej ocenie faktycznie trzeba brać pod uwagę pomoc międzynarodową - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując zdarzenia na granicy z Białorusią.

- Argument polityczny, mówiący o użyciu EU w rozumieniu Frontexu, jest używany w sposób manipulacyjny, ponieważ Frontex to urzędnicy - ocenił europoseł. - Jeżeli będzie potrzeba, jeżeli zwiększenie np. WOT nie zda egzaminu, a ja wierzę, że zda, wtedy będziemy zwracać się po pomoc - dodał.

Jak stwierdził polityk, trwający kryzys jest najpoważniejszy od 1989 r. - W mojej ocenie faktycznie trzeba brać pod uwagę pomoc międzynarodową - powiedział.

"Odwrócić narrację"

- To co EU może zrobić, to odwrócić sposób myślenia, narracji, która od 2015 r. zagnieździła się w umysłach wielu polityków, że nielegalna migracja jest czymś normalnym, co powinniśmy zaakceptować, z czym powinniśmy się zgodzić - podkreślił Tarczyński.


monscreen 1200.jpg
Obrona wschodniej granicy. Czechy i Słowacja solidaryzują się z Polską

- Trzeba brać pod uwagę taki scenariusz, że jeżeli ten konflikt będzie narastał, to Putin wyśle pomoc na Białoruś i wtedy oddziały rosyjskie będą na całym terenie Białorusi. Nie ma się co oszukiwać, taki jest plan i jeden ze scenariuszy - mówił.

. .

Europoseł skomentował też działania opozycji, która sprzeciwiała się działaniom zwiększającym bezpieczeństwo na granicy. - Sposoby manipulacji, znieważenia i prób wpływania na emocje pojawiały się od dawna, by osiągnąć swój polityczny cel, by przypodobać się niektórym siłom UE - stwierdził.

Czytaj także:


- Ciekaw jestem, co teraz zrobi Tusk, skoro Departament Stanu mówi bardzo jasno: to jest wojna hybrydowa, słyszymy w KE, że absolutnie takie zachowania są nie do zaakceptowania, to jak wyjaśnią, że głosowali przeciwko przedłużeniu stanu wyjątkowego, zaporze - powiedział Dominik Tarczyński.


Posłuchaj
12:33 PR1_SD_2021_11_09-07-15-00_for_media.mp3 Dominik Tarczyński: to kryzys najpoważniejszy od 1989 r., w mojej ocenie faktycznie trzeba brać pod uwagę pomoc międzynarodową (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Dominik Tarczyński (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 09.11.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem