X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiśniewska o rozmowach z NATO: dzisiejsze spotkanie będzie miało wpływ na ewentualne uruchomienie art. 4.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:54
- Sytuacja na granicy jest wciąż bardzo napięta i trudna do przewidzenia, służby białoruskie nieustannie prowokują, reżim nie rezygnuje z zastraszania i szantażu jako narzędzia prowadzenia polityki - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.

O godzinie 13.30 prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem o zagrożeniach na wschodniej flance Sojuszu. Wcześniej, o godzinie 9, prezydent odbędzie naradę z członkami rządu.

Jadwiga Wiśniewska powiedziała, że sytuacja na granicy z Białorusią jest napięta i dlatego polskie władze chcą zacieśnić współpracę z NATO w tej sprawie. W ten sposób odniosła się do pytania o dzisiejsze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem.

- Dzisiejsze rozmowy będą miały wpływ na ewentualne uruchomienie art. 4. - powiedziała.

Sojusze zobowiązują wszystkie strony, a takie rozmowy jak ta zaplanowana na dziś, są odczytywane zarówno w Mińsku, jak i w Moskwie - wyjaśniła. - Nie mogę dywagować i uprzedzać, co zostanie powiedziane i jaki komunikat po spotkaniu zostanie ogłoszony, to jest dyplomacja - zastrzegła.


Posłuchaj
14:46 PR1_SD_2021_11_25-07-15-00_for_media.mp3 Jadwiga Wiśniewska: sytuacja na granicy jest wciąż bardzo napięta i trudna do przewidzenia, służby białoruskie nieustannie prowokują (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

W Programie 1 Polskiego Radia Jadwiga Wiśniewska podkreślała, że w sytuacji zagrożenia NATO musi działać zdecydowanie i sprawnie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Jadwiga Wiśniewska (europoseł PiS)
Data emisji: 25.11.2021
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Macron i Merkel rozmawiali z Putinem ws. Polski. Guzy: to demaskuje dwulicowość naszych sojuszników

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 15:04
- To musi zaskakiwać, szczególnie w momencie, kiedy oczy wszystkich są zwrócone na granicę polsko-białoruską, ale tak naprawdę to nie zaskakuje, bo jest to w gruncie rzeczy coś, co jest stałym elementem polityki zachodnioeuropejskiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych (PAP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozważane są sankcje, włącznie z zamknięciem granicy z Białorusią". Mocne stanowisko premiera w Tallinie

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 09:53
- Widzimy wyraźnie, że coraz bardziej narasta presja na wschodnią flankę NATO i na wschodnią granicę UE. Dlatego tak cenna jest współpraca z naszymi sojusznikami - mówił premier Mateusz Morawiecki w Tallinie po spotkaniu z szefową estońskiego rządu Kają Kallas. Podkreślił, że Polska rozważa wprowadzenie "poważnych sankcji, łącznie z zamknięciem granicy białorusko-polskiej".
rozwiń zwiń