X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przemysław Czarnek: państwo ma obowiązek chronić dziecko przed demoralizacją

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 08:58
- Wszystkie organizacje, które chcą wchodzić do szkół z zajęciami dodatkowymi dla dzieci, mogą wchodzić do szkół. Warunek jeden - przedstawmy na dwa miesiące  przed wejściem do szkół materiały i treść - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zgodnie z proponowaną nowelizacją prawa oświatowego dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek - nie później niż na dwa miesiące przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje - uzyskać szczegółową informację o planie działania na terenie szkoły, konspekt zajęć i materiały wykorzystywane na oferowanych zajęciach, a także uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty dla działań takiej organizacji w szkole lub w placówce. Kurator ma 30 dni na wydanie opinii. W Sejmie podczas drugiego czytania projektu padł zarzut, że minister edukacji staje się dyktatorem polskiej szkoły.

- Dyktatorem polskiej szkoły są podstawy programowe, które są określone w sposób prawny, są podręczniki, które są dopuszczone przez MEiN, są nauczyciele, którzy programy realizują, i są rodzice - powiedział Przemysław Czarnek. 

Minister podkreślił, że to nie on wymyślił kuratorów, a system polskiej szkoły jest ukształtowany w ten sposób od kilkudziesięciu lat. - Organem nadzoru pedagogicznego są kuratorzy, to nie jest kwestia nowej ustawy - stwierdził.

Wstydliwy program

Jak wyjaśnił, "w nowej ustawie chcemy tylko, żeby również organizacje pozarządowe, które wchodzą do szkoły, przekazywały do wiadomości kuratorowi i wszystkim rodzicom, a nie tylko radzie rodziców, treść i materiały, które chcą przekazywać dzieciom w szkole".

. .

- Czy nie jest coś dziwnego w tym, że jakaś organizacja pozarządowa wstydzi się przekazać materiały, które chce przekazywać naszym dzieciom w naszej szkole? Dla mnie to jest czerwone światło - powiedział Przemysław Czarnek. Podkreślił, że państwo ma obowiązek chronić dziecko przed demoralizacją.

Posłuchaj
14:48 [STUDIA]S4_(PCM) 13 styczeń 2022 08_20_11_for_media.mp3 Przemysław Czarnek o weryfikacji zajęć dodatkowych prowadzonych w szkołach przez organizacje i stowarzyszenia (Jedynka/Sygnały Dnia)

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)

Data emisji: 13.01.2022

Godzina emisji: 8.15

fc

Czytaj także

Szef MEiN: młody człowiek dzisiaj nie ma świadomości swoich korzeni, jest łatwy do zmanipulowania

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:21
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że młody człowiek dzisiaj nie ma świadomości swoich korzeni, swojej tożsamości, swojej historii. Dlatego bardziej musimy stawiać na edukację klasyczną w szkole, na edukację patriotyczną i historyczną - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybko dokończyć reformę oświaty". Przemysław Czarnek o planach MEiN na ten rok

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 01:40
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wymieniając priorytety kierowanego przez niego resortu na rok 2022, wskazał na konieczność szybkiego dokończenia reformy oświaty, zreformowanie matury 2023 r., a także dokończenie ewaluacji uczelni wyższych i położenie nacisku na status zawodowy nauczyciela.
rozwiń zwiń