more_horiz

"Ukraińcy zobaczyli, że mogą liczyć przede wszystkim na Polaków". Kuźmiuk o wizycie prezydenta w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 08:04
- Historyczne przemówienie Andrzeja Dudy w parlamencie Ukrainy zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.

YouTube/Polskie Radio

Prezydent Andrzej Duda wrócił do Polski z Kijowa. Złożył tam wizytę Wołodymyrowi Zełenskiemu i wygłosił przemówienie w Radzie Najwyższej Ukrainy. Po dotarciu do Przemyśla prezydent podkreślił, że była to ważna wyprawa i ważne spotkanie. Andrzej Duda zwrócił także uwagę na nasilającą się rosyjską propagandę. Dodał, że wojna, wywołana przez Rosję, jest dla Ukrainy "dramatycznie tragiczna".

Zdaniem Zbigniewa Kuźmiuka to "historyczne przemówienie Andrzeja Dudy w parlamencie Ukrainy zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie". - Ukraińcy zobaczyli, że mogą liczyć przede wszystkim na Polaków, mamy ogromne zbliżenie społeczeństw - zauważył.

. .

"Niemcy zaczynają się publicznie wstydzić tego, co robi ich rząd"

Gość Polskiego Radia przyznał, że "przemówienie Andrzeja Dudy miało wymiar nacisku na opinię publiczną Zachodu". - Niemcy zaczynają się publicznie wstydzić tego, co robi ich rząd. Presja na społeczeństwa Europy Zachodniej jest bardzo potrzebna - powiedział.

Europoseł PiS dodał też, że "Macron i Scholz najchętniej doprowadziliby do zawieszenia broni kosztem terytoriów Ukrainy". - Chcieliby oni wrócić do interesów z Rosją, jest na to potężny nacisk niemieckiego biznesu. Ukraińcy codziennie giną za wartości europejskie, giną za wolność i demokrację. Status kandydata do UE powinien im być natychmiast przyznany - mówił gość "Sygnałów dnia".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
30:58 mp3_for_media.mp3 Zbigniew Kuźmiuk: Ukraińcy zobaczyli, że mogą liczyć przede wszystkim na Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)

Data emisji: 23.05.2022

Godzina emisji: 7.15

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem