X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Bohdan Tomaszewski - mistrz mikrofonu, który porywał i wzruszał ludzi

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 05:32
- Jak coś idzie trudno i są opory, to potem w człowieku wyzwala się podwójna ambicja, pracowitość, chęć. Zaciskasz zęby i chcesz temu dać duszę - mówił o pracy radiowca Bohdan Tomaszewski.
Audio
  • "Zanim odłożę mikrofon" - audycja dokumentalna Eweliny Karpacz-Oboładze (Reportaż w radiowej Jedynce)
Warszawa 26.11.2009. Dziennikarz i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowi 55-lecia kroniki sportowej Programu 1 Polskiego Radia SA w Warszawie.
Warszawa 26.11.2009. Dziennikarz i komentator sportowy Bohdan Tomaszewski podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowi 55-lecia kroniki sportowej Programu 1 Polskiego Radia SA w Warszawie. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dziennikarz, komentator sportowy, autor książek i scenariuszy filmowych, niegdyś znakomity tenisista, zmarł 27 lutego 2015 w wieku 93 lat. Był jednym z największych talentów sprawozdawczych w historii Polskiego Radia. Jego kariera zawodowa trwała ponad 60 lat. Przez ten czas stał się postacią, której głos przyciągał przed radioodbiorniki tłumy słuchaczy.

Bohdan Tomaszewski uważał, że w życiu szukamy satysfakcji, która jest czymś więcej niż sławą. - Pełnia satysfakcji jest czymś bardzo bliskim do pełni szczęścia, a więc do równowagi duchowej. Czasami znajdują ją mistrzowie olimpijscy, którzy wygrali, idąc niesłychanie trudną drogą i dopięli swego - mówił dziennikarz.


Jak wspominał, był wraz z innymi dziennikarzami pod presją cenzury. - Nie można było mówić "napastnik radziecki" - tłumaczył. Nie tego jednak najbardziej się obawiał.
Pogrzeb Bohdana Tomaszewskiego odbędzie się w piątek, 6 marca 2015 roku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 w kościele Św. Karola Boromeusza (ul. Powązkowska 14).  
***

Tytuł audycji: Reportaż w radiowej Jedynce

Reportaż "Zanim odłożę mikrofon”: autor Ewelina Karpacz-Oboładze

Data emisji: 4.03.2015

Godzina emisji : 21.14

sm,tj

Cezary Gurjew, dziennikarz Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia o Bohdanie Tomaszewskim

Komentarze1
aby dodać komentarz
r.bartosinski2015-03-06 23:37 Zgłoś
"To tak jest - jak trudno idzie, ciężko, są opory to potem prawdopodobnie w człowieku wyzwala się jakaś podwójna ambicja, pracowitość, chęć, człowiek zaciska zęby(...)" - tak! Dziękuję Panie Bohdanie i Pani Ewelino za piękną opowieść w reportażu.

Czytaj także

Nie żyje Bohdan Tomaszewski. "Lubił skupiać się na słabszym zawodniku"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 08:04
- Porażkę trudniej opisać, a zwycięstwo wynosi na szczyt również sprawozdawcę, który je relacjonuje - mówi o zmarłym Bohdanie Tomaszewskim Cezary Gurjew z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Tomaszewski nie żyje. Odszedł prawdziwy arcymistrz słowa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 21:05
W wieku 93 lat zmarł w Warszawie Bohdan Tomaszewski, legendarny komentator radiowy i telewizyjny. Jak podkreśla prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski - Tomaszewski był nie tylko legendarną postacią dziennikarstwa, ale też wspaniałym człowiekiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrzeb redaktora Bohdana Tomaszewskiego 6 marca

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 16:06
6 marca odbędzie się pogrzeb zmarłego w piątek w Warszawie w wieku 93 lat legendarnego komentatora radiowego i telewizyjnego, wielkiego entuzjasty sportu, a zwłaszcza tenisa redaktora Bohdana Tomaszewskiego. Spocznie na Starych Powązkach.
rozwiń zwiń