X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przed Wielkim Wybuchem istniał Wszechświat?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 09:26
W "Eurece" porozmawiamy o teoriach, które starają się odpowiedzieć na pytanie, co było przed Wielkim Wybuchem oraz o najnowszych ustaleniach prof. Krzysztofa Meissnera. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Sadovski/shutterstock.com

- Przed Wielkim Wybuchem istniał jakiś Wszechświat i wydaje się, że mamy właśnie dowody na to - uważa prof. Krzysztof Meissner, wybitny polski fizyk z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego współpracujący z Sir Roger’em Penrose’m angielskim fizykiem i matematykiem, który wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności  Alberta Einsteina. 

Ale autor słynnej książki "Krótka historia czasu", fizyk wszech czasów Stephen Hawking, jest zdania, że nie było niczego. Obecne teorie kosmologiczne mówią, że około 14 mld lat temu przed Wielkim Wybuchem nie było czasu, nie było przestrzeni.

Z kolei inni badacze twierdzą, że Wielki Wybuch był tylko etapem istnienia Wszechświata, który przeszedł z fazy kurczenia się do fazy rozszerzania.

W audycji o teoriach, które starają się odpowiedzieć na pytanie co było przed Wielkim Wybuchem i o najnowszych ustaleniach prof. Krzysztofa Meissnera

***

Na audycję Cztery pory roku we wtorek (5.03) o godz. 19.05 zaprasza Dorota Truszczak.

kh

Zobacz więcej na temat: kosmos stephen hawking fizyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspomnienie o Stephenie Hawkingu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 19:30
W Cambridge zmarł brytyjski naukowiec Stephen Hawking. Miał 76 lat. Hawking był astrofizykiem, kosmologiem i fizykiem teoretykiem. Od młodości cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.
rozwiń zwiń