X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polskie drzewo z szansą na europejski sukces

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 19:46
Był polskim Drzewem Roku 2012. Teraz ma szansę osiągnąć sukces poza granicami kraju. Ponad 200-letni platan z Kóz w województwie śląskim ubiega się o zwycięstwo w konkursie na Europejskie Drzewo Roku.
Drzewo Roku 2012 - platan w miejscowości Kozy
Drzewo Roku 2012 - platan w miejscowości KozyFoto: swietodrzewa.pl

Stawka jest wyrównana, bo konkurentem jest inny stary platan, z Węgier. Głosy oddawać można m.in. na stronie internetowej Klubu Gaja i gminy Kozy.

Były więzień Mauthausen-Gusen (na terenie dzisiejszej Austrii) po oswobodzeniu obozu w 1945 roku wrócił do Poznania... na rowerze. Razem z kolegą pokonał 1000 kilometrów, chociaż był wycieńczony ponad 4-letnim pobytem w obozie. Rower dostali od sióstr zakonnych. Jeden z uczestników wędrówki zmarł 3 lata temu, ale jego córka Aurelia Płotkowiak zdecydowała się przekazać rower ojca do izby pamięci przy obozie Mauthausen-Gusen. Ten pojazd jest punktem wyjścia do niezwykłej historii, którą w ogromnych skrócie opowie Jacek Butlewski. Córka Stanisława Kudlińskiego chce opublikować wspomnienia ojca z obozu  Mauthausen-Gusen. Rower pana Stanisława wraca do Austrii po 68 latach.
Coraz więcej państw uznaje małżeństwa homoseksualne. Polska do tej grupy krajów nie należy, co nie oznacza, że w czasach, gdy mnóstwo ludzi emigruje za pracą, również do nas nie przyjeżdżają homoseksualne małżeństwa obcokrajowców. Co się stanie, jeżeli jeden z nich w Polsce będzie chciał ubezpieczyć niepracującego małżonka? Starała się tego dowiedzieć Agnieszka Jas.
Powstają nowe osiedla, budowane są nowe bloki. Każdy z nich musi być ogrodzony, przy każdym stoi płot. Powstają nawet ogrodzenia pod napięciem - podobno w obronie przed... wchodzącymi na posesję kotami. Jedną z takich spraw prowadzi skierniewicka prokuratura. Po co stawiamy płoty, czy dają więcej korzyści czy utrudniają życie?

W "Sygnałach dnia" zajrzymy też do Francji, gdzie jeden z najważniejszych organów tego kraju, Rada Stanu zdecyduje, czy dwa słonie mogą nadal żyć. Zwierzęta chce uśpić dyrekcja ogrodu zoologicznego w Lyonie, bo chorują na gruźlicę, ale taka decyzja ma wielu przeciwników.

Gośćmi "Sygnałów dnia" będą:

o godz. 7:15 Beata Szydło z PiS,

o godz. 8:15 Jerzy Zająkała ze Związku Gmin Wiejskich RP.

Do słuchania środowych "Sygnałów dnia" po godz. 6.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak