more_horiz

Radiowa Jedynka wspiera akcję MSWiA "Czad i ogień - obudź czujność"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:25
Program 1 Polskiego Radia ponownie włączył się w kampanię społeczną "Czad i ogień – obudź czujność" organizowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Akcja ma na celu wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie przyczyn powstawania pożarów i ich skutków, a także informowanie o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.

Radiowa Jedynka już od kilku lat wspiera kampanię "Czad i ogień – obudź czujność". Oprócz emisji specjalnego spotu promującego akcję, zapraszani do audycji eksperci będą poruszać tematy zagrożeń i sposobów zapobiegania pożarom oraz zatruciom tlenkiem węgla.

Tlenek węgla jest bardzo silnie trującym gazem, który – przede wszystkim musimy zapamiętać – oszukuje nasze zmysły. My tego gazu, pomimo, że znajduje się w pomieszczeniu, gdzie przebywamy nie widzimy, nie słyszymy i nie czujemy i to jest właśnie to zagrożenie w naszych mieszkaniach i w naszych domach – mówił na antenie Programu 1 st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zachętą do monitorowania poziomu dymu i czadu w naszych domach będą czujki, które jako nagrody zostaną przekazane słuchaczom w konkursie edukacyjnym.

Takie czujki są elementem dodatkowym, które zwiększają nasze bezpieczeństwo. Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, że są montowane w naszych domach i już w setkach można liczyć liczbę interwencji, gdzie czujka uratowała – sądzę, że niejedno życie – dodał gość „Sygnałów Dnia” st. bryg. Paweł Frątczak.

Start konkursu już 4 stycznia po godz. 9:00 w audycji „Cztery Pory Roku”. Czujki będzie również można zdobyć od 7 stycznia w „Sygnałach Dnia” (godz. 6:00-9:00) i w „Ekspresie Jedynki” po godz. 15:00 oraz 10 stycznia w „Eurece” po godz. 19:00.

Więcej informacji: jedynka.polskieradio.pl

mat.promocyjne

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak