X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Arcydzieła Wielkiego Postu na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 21:00
Pieśni pasyjne kryją w sobie piękne melodie i przenikliwe teksty dotykające najważniejszych kwestii życia. Te najpiękniejsze, wzbogacone jazzowymi improwizacjami, wypełniły koncert z cyklu "Scena Szpilmana Jedynka Live".  Koncert transmitowała radiowa Jedynka.
Audio
  • Pieśni wielkopostne na jazzowo (Scena Szpilmana/Jedynka)
Pianista Witold Janiak i wokalista Adam Rymarz
Pianista Witold Janiak i wokalista Adam Rymarz Foto: Polskie Radio/Grzegorz Śledź

Po arcydzieła z wielkopostnego repertuaru sięgnęli wokalista Adam Rymarz oraz pianista Witold Janiak. Efektem ich - rozpoczętej w 2013 roku - współpracy jest płyta "Stabat Mater Dolorosa", na którą składają się tradycyjne pieśni wielkopostne, m.in.: "Ludu, mój ludu", "Któryś za nas cierpiał rany", "Ogrodzie oliwny" czy impresje na temat tytułowego "Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego.

Mistyczny, pasyjny, modlitewny charakter tych kompozycji muzycy uzupełniają osobistym doświadczeniem, a poprzez jazzowe aranżacje pokazują, jak współczesny jest to repertuar. Adam Rymarz, wokalista, dyrygent i trener wokalny, od lata zgłębia tajniki jazzowej wokalistyki, występuje w nagraniach operowych, jazzowych, teatralnych, telewizyjnych czy radiowych. Współpracował z Wojciechem Kościelniakiem, Jerzym Stuhrem, Małgorzatą Bogajewską i Przemysławem Dąbrowskim, przygotowując od strony wokalnej reżyserowane przez nich przedstawienia teatralne. 

Witold Janiak to wyjątkowo utalentowany i wrażliwy pianista jazzowy, który swoimi umiejętnościami od lat zachwyca publiczność festiwali jazzowych z całego świata. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Markiem Kądzielą czy Krzysztofem Ścierańskim. 

"Stabat Mater Dolorosa", czyli niepowtarzalne połączenie polskiego folkloru z jazzowymi impresjami na najwyższym poziomie można było słuchać w radiowej Jedynce. 

Koncert z cyklu "Scena Szpilmana Jedynka Live" prowadziła Aleksandra Tykarska.

at/ag

 

           

                       

           

           

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: koncert Jazz folk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak