X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Radiowa Jedynka na XXV jubileuszowym Festynie Archeologicznym w Biskupinie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:38
W sobotę 14 września w ramach audycji "Jedyne Takie Miejsce" radiowa Jedynka odwiedziła mekkę polskiej archeologii - Biskupin. Gośćmi Romana Czejarka byli organizatorzy i uczestnicy jubileuszowego XXV Festynu Archeologicznego. W programie nie zabrakło koncertów, warsztatów tańca, pokazów bitew starożytnych i średniowiecznych. 
Radiowa Jedynka na Festynie Archeologicznym w Biskupinie
Radiowa Jedynka na Festynie Archeologicznym w Biskupinie Foto: Polskie Radio

W sobotniej audycji, nadawanej na żywo z Biskupina w godz. 9.00-12.00, Roman Czejarek spotkał się z organizatorami i uczestnikami Festynu, który z okazji swojego ćwierćwiecza miał przekrojowy charakter i połączył zagadnienia z poprzednich 24. edycji. - Na festynowej scenie zaprezentujemy wątki związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. Opowiemy o życiu codziennym ich mieszkańców, ale również o obrządkach pogrzebowych i mumifikacji. Pokażemy, w jaki sposób transportowano bloki piaskowca do budowy piramid. Zaprosimy do oglądania bitwy wczesnośredniowiecznych wojowników, na walki gladiatorów i na pokaz łucznictwa - tak zapowiadali organizatorzy. Były też inscenizacje, koncert grupy Laiminguo z Wilna, warsztaty tańca z Zespołem Muzyki Dawnej Huskarl.

Festyn na dobre wpisał się bowiem w jesienny kalendarz kulturalnych wydarzeń na Pałukach.  


Roman Czejarek Roman Czejarek

W trakcie plenerowej audycji radiowej Jedynki Roman Czejarek porozmawiał m.in. z dr Henrykiem Dąbrowskim - Dyrektorem Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz dr Andrzejem Ćwiekiem - egiptologiem z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnicy radiowej Jedynki posłuchali rozmów m.in. z Robertem Rupalą - dowódcą Legionu Rzymskiego Rapax, Natalią Bednarczyk ze Stowarzyszenia Wandalowie - Zagroda Wandalska w Kotorowie, czy Dariuszem Lipeckim z Wioski Indiańskiej Huu-Ska Luta.

Ponadto w trakcie audycji Program 1 Polskiego Radia przygotował specjalne animacje i zabawy dla mieszkańców miasta, turystów i uczestników Festynu.

***

Festyn Archeologiczny jest organizowany przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie tegorocznej imprezy w dniach 14-22 września działać będą następujące strefy tematyczne: "Japonia – kraj nie tylko samurajów", "Starożytność", "Indian Summer", "Zrób to sam", "Epoka Kamienia", "Osada na półwyspie", "W początkach państwa polskiego", "Etnografia", "Strefa gier i zabaw", "W pracowni garncarza czyli anatomia naczynia", "Festynowe Lapidarium" oraz pokazy rzeźby w kamieniu. Będzie można wziąć udział w koncertach oraz rejsach: statkiem "Diabeł Wenecki" oraz repliką wikińskiej łodzi "Freya".

Zobacz więcej na temat: Biskupin archeologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak