X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Bałtyk czysty tego lata

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2010 18:07
Mimo zanieczyszczeń, które wpłynęły do Bałtyku w czasie powodzi - nasze morze jest czyste - zapewniają eksperci.
Audio

Wakacje nad Bałtykiem? Eksperci zapewniają, że mimo zaniezczyszczeń, które wpłynęły do Bałtyku w czasie powodzi - nasze morze jest czyste.   

Nie ma co wpadać w panikę - Bałtyk przetrwa powódź - zapewniają goście Rozmów w Jedynce. Po przejściu fali powodziowej na Wiśle do Bałtyku wpłynęło wiele zanieczyszczeń. Hydrolodzy nie mają pełnych danych, ponieważ do Bałtyku nie doszła jeszcze fala z Odry. Jeśli chodzi o stan czystości naszego morza, to nie należy jednak starszyć ludzi - zapewniają ekperci. 

Dr Jan Żelaziński uważa, że powódź, która ostatnio nawiedziła Polskę, chwilowo pogorszy stan wód Bałtyku. - Dramatycznej zmiany jednak nie będzie - uspokaja hydrolog. Eksperci prognozują, że Bałtyk, podobnie jak podczas powodzi  w 1997 r. nie zostanie znacznie zanieczyszczony po wpłynięciu wód z rzek. To co wpada z Wisły do Zatoki Gdańskiej to tylko 1% jej jej zawartości. Poza tym zanieczyszczenia, które wpłynęły do morza są rozcieńczone. 

Stan czystości wód Bałtyku na bieżąco kontroluje m.in. Inspekcja Ochrony Środowiska, a plaże są sprawdzane przez Sanepid. Zdaniem ekspertów latem Bałtyk będzie czysty.

Gośćmi Rozmów w Jedynce byli: prof. Małgorzata Kowalewska z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Małgorzata Matniewicz-Mkieta z Głównego Inspektoratu Środowiska oraz dr Jan Żelaziński – hydrolog.

A prowadził Paweł Wojewódka

(mk)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłopoty z Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2007 11:23
Sinice i ścieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczny Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2009 12:32
Polski niszczyciel min ORP „Flaming" będzie oczyszczał łotewskie wody przybrzeżne z niewybuchów - pozostałości po I i II wojnie światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepszy Bałtyk

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2009 11:29
Szwedzcy naukowcy twierdzą, że kondycja ekologiczna Bałtyku poprawia się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

51 statków uwolniono z lodu na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2010 11:24
Niektóre jednostki tkwiły na Bałtyku kilku dni. Wśród nich były promy pasażerskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monitoring Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 16:51
Tworzenie bieżących map rozkładów temperatury, przezroczystości wód i zanieczyszczeń - to wszystko umożliwi system satelitarnej kontroli Morza Bałtyckiego SatBałtyk...
rozwiń zwiń