X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Dzięgiel: piosenki Kaliny Jędrusik się nie zestarzały

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 17:00
- Miała szczęście do wspaniałych kompozytorów, do bardzo dobrych autorów tekstów, poetów piosenki - mówił w Jedynce Zbigniew Dzięgiel, prezes Fundacji im. Kaliny Jędrusik.
Audio
  • Zbigniew Dzięgiel, prezes Fundacji im. Kaliny Jędrusik, o artystce (Muzyczna Jedynka)
Kadr z filmu Lekarstwo na miłość
Kadr z filmu "Lekarstwo na miłość"Foto: mat.promocyjne

Dwa utwory w wykonaniu Kaliny Jędrusik, "Zmieniłeś się" i "Ja nie chcę spać", znalazły się na czwartej płycie z serii "Polska Nostalgia", która została wydana z okazji Dnia Matki. Zdjęcie z filmu "Lekarstwo na miłość" (1966), w którym wystąpiła artystka, zdobi okładkę albumu.

''

- Kalina zaśpiewała bardzo dużo pięknych piosenek, odznaczających się dobrą muzyką i wspaniałym tekstem. Nie uważała za zasadne określać tego, co robiła piosenką aktorską - wyjaśnił Zbigniew Dzięgiel, który był przyjacielem aktorki aż do jej śmierci w 1991 roku.

W grudniu 2008 roku Dzięgiel wraz z aktorem Maciejem Zakościelnym założyli Fundację im. Kaliny Jędrusik. Parę lat później przy domu piosenkarki na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Krasińskiego powstało Kalinowe Serce. Gość Jedynki opowiedział o tym niezwykłym miejscu spotkań. Zaprosił też do Kalinowego Serca na promocję płyty - poniedziałek 25 maja o godz. 19.30 - wszystkie mamy.

90 LAT POLSKIEGO RADIA - zobacz serwis specjalny >>>

"Polska Nostalgia" to jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzenie: Iza Żukowska

Goście: Zbigniew Dzięgiel (prezes Fundacji im. Kaliny Jędrusik)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 14.18
kk/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalina Jędrusik: "Bo we mnie jest seks"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 06:00
Aktorka, ekstrawagancka artystka, kobieta wamp, skandalistka - była barwnym rajskim ptakiem w szarej rzeczywistości PRL. 
rozwiń zwiń