X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Film o piekle obozu w Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 15:38
- Ten film powstał z pewnej konieczności - opowiada Stanisław Markowski, wybitny fotografik i autor obrazu "Między piekłem a niebem. Wizja Auschwitz w twórczości Mariana Kołodzieja".
Audio
  • Stanisław Markowski o pracy nad filmem "Między piekłem, a niebem. Wizja Auschwitz w twórczości Marian Kołodzieja" (Muzyczna Jedynka)
Plakat promujący film Stanisława Markowskiego
Plakat promujący film Stanisława MarkowskiegoFoto: mat. promocyjne

Film przywołuje apokalipsę Auschwitz poprzez rysunki i obrazy scenografa Mariana Kołodzieja. Był on więźniem obozu z numerem 432, przywiezionym w pierwszym transporcie. Po 50 latach, gdy został sparaliżowany, opowiedział o tamtych czasach tworząc wystawę "Klisze pamięci - labirynty". Zmarł w 2009 roku.

- Gdy byłem mały, w drugiej czy trzeciej klasie szkoły podstawowej mieliśmy wycieczkę do Auschwitz. Potem przez wiele lat bałem się tego miejsca - rozpoczyna swoją opowieść Stanisław Markowski.

Dlaczego zajął tamtymi wstrząsającymi wydarzeniami? Jak długo trwała praca nad filmem? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Stanisław Markowski (fotografik, reżyser)

Data emisji: 2.02.2016

Godzina emisji: 14.34

mat. promocyjne/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Syn Szawła". Porządkowanie pamięci o Holokauście

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 18:53
- To co skłoniło nas do zrobienia tego filmu, to po części chęć zrehabilitowania członków Sonderkommando – mówi Geza Röhrig, odtwórca głównej roli w głośnym węgierskim filmie "Syn Szawła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Karolak: "Excentrycy" inspirowani jazzem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 14:53
- Moja rola przy tym filmie jest wypadkową moich skromnych możliwości i tego, co jest potrzebne reżyserowi - mówi Wojciech Karolak, twórca ścieżki dźwiękowej do obrazu "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy".
rozwiń zwiń