X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Choroby serca, o których powinien wiedzieć każdy z nas

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 22:28
- Nie mamy wpływu na genetykę czy płeć, ale większość chorób zależy od nas samych. Możemy kontrolować nasze nałogi i musimy zabiegać o to, by nasza waga była odpowiednia - mówi kardiolog, profesor Piotr Hoffman.
Audio
  • Dlaczego dbanie o serce jest tak ważne? (Wieczór odkrywców/ Jedynka)
Serce pracuje bez przerwy, pompując krew do naczyń krwionośnych. Szkodzą mu m.in.: tłusta dieta, nadwaga, brak ruchu.
Serce pracuje bez przerwy, pompując krew do naczyń krwionośnych. Szkodzą mu m.in.: tłusta dieta, nadwaga, brak ruchu.Foto: Glow Images/East News

Ten mięsień waży zaledwie 300 gramów, a jest najciężej pracującym organem w ludzkim ciele. Serce zapada na różnorakie schorzenia, które często prowadzą do zgonu. Na niewydolność tego organu cierpi w naszym kraju nawet około miliona osób.

- Serca naszych rodaków niestety dość często są bardzo chore. W Polsce mamy epidemię chorób serca i naczyń krążenia, związaną z rozprzestrzenieniem czynników ryzyka tego typu dolegliwości. Około 50 proc. zgonów ma miejsce z tego właśnie powodu, dlatego musimy zabiegać o to, by nasze serca były zdrowsze, niż ma to miejsce obecnie - podkreśla kardiolog.

W programie mówiliśmy o tym, na co najczęściej chorują Polacy oraz która z płci ma większe problemy ze zdrowiem. Opowiadaliśmy o problemach z nadciśnieniem tętniczym i skutkach zaniedbań w tym obszarze. Wyjaśniliśmy również, jakie środki prewencyjne powinien podjąć każdy z nas, by móc jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

***

Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców w paśmie Eureka – kultura i nauka

Prowadzi: Krzysztof Michalski

Gość: profesor Piotr Hoffman (prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego)

Data emisji: 25.07.2016

Godzina emisji: 20.21

sm/mg

Czytaj także

Komputer w służbie choremu, czyli neuronawigacja

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 23:02
- Neuronawigacja jest bardziej dokładna niż GPS, który działa z dokładnością do 1,5 metra, a w tym przypadku sięga ona jednego milimetra - mówi prof. Wojciech Kloc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa technologia wczesnego wykrywania raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 01:44
- Termografia kontaktowa to metoda uzupełniająca i w zamierzeniu ma nakłonić kobiety do tego, by regularnie badały swoje piersi. Można to nazwać systemem wczesnego ostrzegania - opowiada dr inż. Marcin Trzyna.
rozwiń zwiń