X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zmiany w kwestii segregacji śmieci. Rewolucja czy korekta?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 07:00
- Do roku 2030 musimy w perspektywie gospodarki obiegu zamkniętego zredukować liczbę składowisk. Należy zatem maksymalnie wykorzystać to, co mamy - mówi wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek.
Audio
  • Sławomir Mazurek wyjaśnia, jakie są nowe pomysły na segregację śmieci i jak wpłynie to na naszą gospodarkę (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Sławomir Mazurek
Sławomir MazurekFoto: PAP/Rafał Guz

1 lipca tego roku wejdą w życie zmiany w kwestii segregacji śmieci. Jedni mówią, że to rewolucja, podczas gdy inni nazywają je korektą. Wiceminister środowiska bardziej przychyla się ku drugiej propozycji, dodając, że konieczna jest zmiana myślenia o odpadach, które mogą wrócić do gospodarki jako surowce odzyskane.

- Odchodzimy od modelu, zgodnie z którym po produkcji i wykorzystaniu przedmiotu zostaje on wyrzucony i kupujemy nowy, a zależy nam na ponownym zawracaniu ich do obiegu. Ważne jest to, byśmy zobaczyli, jaki potencjał tkwi w surowcach i byśmy zachęcali obywateli do tego, by segregowali odpady - mówi Sławomir Mazurek.

Suche i mokre czy według klucza plastik, szkło, papier, odpady organiczne - jakie segregowanie daje lepsze efekty? O tym mówimy w programie, w którym wyjaśniamy, jakie zasady będą obowiązywały od lipca.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Sławomir Mazurek (wiceminister środowiska)

Data emisji: 23.01.2017

Godzina emisji: 9.22

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ochrona Bałtyku. To człowiek jest winny sinicom w morzu?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 14:00
- Bałtyk jest akwenem pół zamkniętym, przez co jego biologia jest absolutnie wyjątkowa. Warto docenić też polskie plaże. Wbrew pozorom nie ma dużo piaszczystych plaż na świecie. Powinniśmy o nie zadbać – mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi. Bądź eko!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 17:12
W Międzynarodowym Dniu Ziemi w całej Polsce prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. - Bycie ekologicznym to nie tylko moda, ale konieczność - podkreśla Grażyna Hoduń z Fundacji "Nasza Ziemia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coś z niczego, czyli jak zrobić paliwo z odpadów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 00:19
- Potencjalnym odbiorcą paliwa alternatywnego z odpadów może być każdy nas, bo można je wykorzystywać w transporcie, jak i kotłach czy spalarniach - mówi dr Izabela Stefanowicz-Pięta z Instytutu Chemii Fizycznej PAN.
rozwiń zwiń