X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Segregacja śmieci. To może być proste!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 12:40
- Palenie odpadów to nie odzysk, a głupota, bo zanieczyszczamy w ten sposób środowisko, trujemy siebie i innych, pogarszamy jakość powietrza. To prowadzi do katastrofy - mówi Michał Mikołajczyk, specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów.
Audio
  • Jak segregować śmieci? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Segregowanie odpadów jest jednym z najważniejszych problemów środowiskowych na całym świecie
Segregowanie odpadów jest jednym z najważniejszych problemów środowiskowych na całym świecieFoto: KaliAntye/Shutterstock

Segregowanie śmieci nie wszędzie wygląda tak samo. W niektórych częściach kraju jest podział na suche i mokre, podczas gdy w innych na papier, metal, plastik i odpady organiczne. By ujednolicić dotychczasowe przepisy, od 1 lipca wejdzie w życie nowe prawo, regulujące segregację śmieci.

- Dzisiaj to gmina decyduje, jaki system segregacji odpadów prowadzi i to się zmieni. Nowe rozporządzenie ministerstwa mówi, że standardy selektywnej zbiórki mają być jednakowe, więc powracamy do tego, co było wcześniej: niebieski to papier, żółte to tworzywa i metale, szkło może być dzielone na bezbarwne i kolorowe, więc białe i zielone, i pojawi się jeszcze jeden brązowy kontener na odpady bio - wyjaśnia specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów.

O tym, jak dobrze segregować śmieci i zmieścić kilka koszy w malutkiej kuchni mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Michał Mikołajczyk (specjalista od odzyskiwania i segregacji odpadów)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 10.20

sm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmieci - problem prawny czy kulturowy?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 13:00
Brak jednolitego systemy odbioru śmieci, zbyt wysokie opłaty, źle oznaczone pojemniki, brak koszy i opakowań, które można oddać za kaucją – to według słuchaczy najczęstsze powody śmiecenia Polaków. Jak wyeliminować to zjawisko?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coś z niczego, czyli jak zrobić paliwo z odpadów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 00:19
- Potencjalnym odbiorcą paliwa alternatywnego z odpadów może być każdy nas, bo można je wykorzystywać w transporcie, jak i kotłach czy spalarniach - mówi dr Izabela Stefanowicz-Pięta z Instytutu Chemii Fizycznej PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w kwestii segregacji śmieci. Rewolucja czy korekta?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 07:00
- Do roku 2030 musimy w perspektywie gospodarki obiegu zamkniętego zredukować liczbę składowisk. Należy zatem maksymalnie wykorzystać to, co mamy - mówi wiceminister środowiska, Sławomir Mazurek.
rozwiń zwiń