X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Aplikacja Pola - łatwy sposób na polskie zakupy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 13:17
Za pomocą aplikacji Pola, stworzonej przez Klub Jagielloński, można dowiedzieć się więcej o przedsiębiorstwie, które wyprodukowało wybrany produkt. Wystarczy zeskanować kod kreskowy i wszystko okazuje się jasne!
Audio
  • Jeśli produkt otrzymuje 80 czy 90 punktów to jest już bardzo dobrze (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (domena publiczna)

Z aplikacji można się dowiedzieć, miedzy innymi, czy dany producent tworzy wykwalifikowane miejsca pracy. Kod kreskowy rozpoczynający się na 590 oznacza, że dany produkt został wyprodukowany lub jest dystrybuowany przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce.

Na jakiej podstawie aplikacja określa polskość danego produktu? Kryteriów jest na tyle dużo, że jeśli produkt otrzymuje 80 czy 90 punktów do jest bardzo dobrze. - Mamy pięć kryteriów, na podstawie których producent otrzymuje ocenę końcową: udział polskiego kapitału (maks. 35 punktów), produkcja na terenie Polski (30 punktów), prowadzenie działu badań i rozwoju w Polsce (15 punktów), rejestracja przedsiębiorstwa w Polsce (10 punktów), bycie częścią zagranicznego koncernu (10 punktów) - wyliczył Maciej Dulak, koordynator projektu aplikacji Pola.

A skąd biorą się informacje, z których potem to oprogramowanie korzysta? - Mamy zespół, który w sytuacji, gdy jakaś marka nie jest wpisana do naszej bazy, uzupełnia ją. Istnieje możliwość zgłoszenia producenta za pomocą specjalnego formularza, a my staramy się bazę na bieżąco uzupełniać - dodał.    

Dlaczego w samolotach i pociągach polskich spółek często nie serwuje się polskich produktów? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Maciej Dulak (koordynator projektu aplikacji Pola Klubu Jagiellońskiego)

Data emisji: 8.03.2018

Godzina emisji: 10.20

abi/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstaje Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 13:00
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Muzeum poświęcone historii podziemia komunistycznego powstaje właśnie w Ostrołęce. - Mamy nadzieję, że zostanie ono otwarte jesienią tego roku - mówi dyrektor placówki Jacek Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezentacja garnków, kołder, sprzętu medycznego. Jak się nie dać oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:43
Osoby, które prowadzą prezentacje korzystają z różnych trików. Jak nie dać się nabrać? Co zrobić, gdy kupiliśmy coś, czego nie chcemy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie lekceważ odczuwanego bólu!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 17:30
- Nawet bolącą głowę należy zdiagnozować i wdrożyć leczenie - podkreśliła w audycji "Cztery pory roku" dr n. med. Anna Błażucka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Edynburgu powstanie pomnik generała Stanisława Maczka

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 12:00
Edynburg uhonoruje pomnikiem polskiego bohatera, generała Stanisława Maczka, który większość powojennego życia spędził właśnie w tym mieście pracując jako barman w hotelu Learmonth. 
rozwiń zwiń