X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kleszcze - niebezpieczeństwo czyha w trawie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 14:00
Najmniejsze z nich mają rozmiar łebka od szpilki, ale mimo że małe, są śmiertelnie niebezpieczne, bo przenoszą wiele chorób. W "Czterech porach roku" przedstawiamy prawdy i obalamy mity na temat kleszczy.
Audio
  • Dr n. med. Małgorzata Konik o zagrożeniu chorobami odkleszczowymi (Cztery pory roku/Jedynka)
Kleszcz - niebezpieczny pajęczak
Kleszcz - niebezpieczny pajęczakFoto: Shutterstock/Erik Karits

Czy to prawda, że te groźne pajęczaki zagrażają nam wyłącznie w ciepłe miesiące? Niestety, to mit! - Kiedyś faktycznie było tak, że one ożywiały się, gdy temperatura wzrastała. Natomiast teraz są tak dobrze przystosowane do warunków, że radzą sobie i w ujemnych, i w bardzo wysokich temperaturach - mówi dr n. med. Małgorzata Konik.

Ekspertka wyjaśnia też, że kolejnym mitem jest przekonanie, jakoby kleszcze spadały z drzew. - One wchodzą na człowieka z trawy - podkreśla.

Na nieszczęście dla ludzi i zwierząt, kleszcze bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Dlatego tak ważne jest, byśmy zabezpieczyli przed nimi siebie i nasze czworonogi.

Jak zminimalizować ryzyko ukąszenia przez kleszcza? Na co zwrócić uwagę, po spacerze po parku lub lesie? Które choroby odkleszczowe są najbardziej niebezpieczne? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza ze skóry? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: dr n. med. Małgorzata Konik (Klinika Leczenia Boleriozy)

Data emisji: 3.04.2018

Godzina emisji: 11.19

mg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wirusowe zapalenie wątroby - choroba brudnych rąk

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 12:35
Mamy pięć typów wirusowego zapalenia wątroby (WZW). Są oznaczone literami od A do E. W Polsce mamy obecnie najwięcej kłopotów z typem A, który - wydawało się - został skutecznie ograniczony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozpoznać chorą tarczycę?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 12:41
Kiedy tarczyca choruje, nie boli i zwykle długo nie daje o sobie znać. Ale skutki zaburzeń w pracy tego gruczołu mają wpływ na cały organizm. Chorób tarczycy nie wolno lekceważyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie możesz złapać tchu? Nie bagatelizuj tego!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 14:04
Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) polega na systematycznie malejącej pojemności płuc, co dzieje się na skutek drażniącego wpływu różnych substancji zawartych w powietrzu, które wdychamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podstępną sepsę łatwo pomylić z grypą

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 11:44
W początkowym stadium sepsa przypomina banalną infekcję i można ją pomylić z grypą. Jedyna różnica polega na tym, że grypa rozwija się stosunkowo wolno, a sepsa błyskawicznie. Wtedy o losie chorego decydują wręcz minuty.
rozwiń zwiń