X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Obcokrajowcy na polskim rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 13:13
Powiatowe urzędy pracy zarejestrowały w 2017 roku ok. 1,8 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom dla ok. 1,1 mln cudzoziemców, co uprawnia ich do pracy przez sześć miesięcy w ciągu roku.
Audio
  • Obcokrajowcy na polskim rynku pracy (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Billion Photos/shutterstock.com

Jak podkreślił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, mamy najniższe bezrobocie od 27 lat, gospodarka dynamicznie się rozwija, a to powoduje, że "nasz rynek potrzebuje rąk do pracy". Gość audycji "Cztery pory roku" opowiedział o projektach, ułatwieniach, jakie wejdą w życie, by uzupełnić braki w takich sektorach, jak budownictwo czy rolnictwo.

Rozmówca Bogdana Sawickiego zapytany, czy wraz z powiększającą się grupą pracowników z Ukrainy nie dojdzie do sytuacji, że pracodawcy obniżą wynagrodzenia odpowiedział, że "dlatego musi być zachowana równowaga". - W zmianach ustawy, które weszły w życie 1 stycznia, jest wymóg minimalnego wynagrodzenia, jak również minimalna stawka godzinowa - wskazał.

Gdzie pracodawca zgłasza zapotrzebowanie na nowych pracowników? Co zmienia posiadanie Karty Polaka? W jakich branżach najczęściej pracują obcokrajowcy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Stanisław Szwed (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej)

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 11.23 

kk/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Upadłość konsumencka - czym jest? Po co się ją ogłasza?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 11:55
- Najprościej możemy powiedzieć, że upadłość konsumencka jest to oddłużenie osoby, która nie prowadzi działalności gospodarczej, w zakresie takim, w jaki ona w te długi popadła - powiedziała w radiowej Jedynce mecenas Katarzyna Ludwig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rola diety w chorobie nowotworowej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 12:45
Właściwy sposób odżywiania i odpowiednio skomponowana dieta może wspomóc organizm w walce z chorobą, korzystnie wpłynąć na odporność, czy też skrócić czas rekonwalescencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autyzm nie jest chorobą, to inny odbiór rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 14:40
- Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju, inny sposób funkcjonowania, inny odbiór rzeczywistości, co nie znanczy, że gorszy czy lepszy od naszego - mówi Renata Werpachowska z Fundacji Synapsis.
rozwiń zwiń