X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy przedszkole może odmówić opieki w przerwie świąteczno-noworocznej?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 15:02
W przerwie świąteczno-noworocznej szkoły są pozamykane na cztery spusty, a przedszkola często odmawiają opieki nad dziećmi. Czy to na pewno zgodne z przepisami? Co mają zrobić rodzice, którzy między świętami a Nowym Rokiem muszą iść do pracy?  
Audio
  • Andrzej Kulmatycki o opiece świąteczno-noworocznej (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: tolmacho/Pixabay

- Przedszkole publiczne jest placówka nieferyjną, co oznacza, że w zasadzie pracuje non stop - tłumaczył Andrzej Kulmatycki, rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie. - Może ustanowić przerwy w swoim funkcjonowaniu, ale obowiązują pewne procedury, które nie pozwalają podjąć decyzji o zamknięciu przedszkola tak z dnia na dzień. Te przepisy obowiązują na terenie całego kraju - tłumaczył gość audycji.

W szkole sytuacja wygląda nieco inaczej. Dyrekcja nie ma obowiązku zapewnienia opieki w dni wolne od nauki, ale jeśli rodzice o nią poproszą, to szkoła może ją zorganizować. - To nie jest czas wolny dla nauczycieli. To czas wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów, a nauczyciele pozostają w tzw. gotowości do pracy - dodał.

Czy takie same zasady obowiązują również w czasie przerwy wakacyjnej? O tym w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Kulmatycki (rzecznik Kuratorium Oświaty w Warszawie)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 11.14

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak przekonać dziecko do przedszkola?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 12:30
Jak opanować płacz malucha oraz stres rodziców? Jak żegnać się przed przedszkolem i szkołą, żeby ułatwić dziecku rozstanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote pióra, tablety - drogie prezenty na Dzień Nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 12:08
- Szkoda, że rodzice, którzy organizują takie akcje, "zrzutki", lub się do nich przyłączają, nie pomyślą sobie, jaki komunikat przekazują swoim dzieciom na dalszą drogę życiową - powiedziała w radiowej Jedynce psycholog dr Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomagajmy zwierzętom w zimie, ale z głową

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 15:20
Robi się chłodniej lub wręcz zimno i powraca odwieczny temat - dokarmiać zwierzęta, czy zostawić je w spokoju? A jeżeli dokarmiamy zwierzęta, to jak to robić, żeby - nawet kierując się odruchem serca - nie zaszkodzić im?
rozwiń zwiń