X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Historyczny szlak tematyczny w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 16:30
W Bydgoszczy wody rzeki Brdy odgrywają tak ważną rolę, że postanowiono stworzyć szlak tematyczny TeH2O, który przybliża historię miasta. T jak technika, H jak historia i O2 jak dwa razy opowieść, a H2O to chemiczny symbol wody. Zawitaliśmy do trzech miejsc na szlaku - do Muzeum Mydła i Historii Brudu, na Wyspę Młyńską i do Eksploseum.
Audio
  • Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy (Cztery pory roku/Jedynka)
Wyspa Młyńska w Bydgoszczy
Wyspa Młyńska w BydgoszczyFoto: WikimediaImages/pixabay

Mydło towarzyszy człowiekowi od 5 tysięcy lat, a wynaleziono je w starożytnym Babilonie. Mydło w kostce to wynalazek XIX wieku, podobnie jak papier toaletowy. 

Na Wyspie Młyńskiej, nazywanej też Wyspą Muzeów znajduje się 5 oddziałów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Każdy budynek wprowadza w inną historię.

Eksploseum prezentuje architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich) wraz z podziemną trasą turystyczną.

Jak kiedyś używano mydła i jak wyglądała kąpiel? Co można zwiedzać na Wyspie Młyńskiej? Co podczas wojny produkowano w Eksploseum?

Posłuchaj relacji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Relacje przygotował: Maciej Oswald

Data emisji: 20.03.2019

Godzina emisji: 10.45

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hetman Czarniecki nie był dżentelmenem

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 06:00
- Stefan Czarniecki jest jednym z dwóch Polaków uwiecznionych w hymnie narodowym. Podobno jednak na miejsce w hymnie absolutnie nie zasłużył, okradał kościoły, nie płacił żołdu i mordował jeńców - mówił redaktor Andrzej Sowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Można już oglądać bydgoski skarb

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 13:07
W Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy można już podziwiać jedno z cenniejszych zjawisk archeologicznych w Europie.
rozwiń zwiń