X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Badania lekarskie. Zamiast zaglądania na fora internetowe - wizyta u lekarza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 12:55
Czasami łatwiej nam poszukiwać odpowiedzi na pytania związane z naszym zdrowiem w internecie, niż wybrać się na badania. W "Czterech porach roku" lekarz rodzinny Michał Sutkowski wyjaśnia zagadkowe skróty widniejące na kartce z wynikiem naszych badaniach i tłumaczy dlaczego wizyta lekarska jest tak ważna w profilaktycznej walce z chorobami.
Audio
  • Rozmowa z lekarzem Michałem Sutkowskim (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Gość Jedynki zwraca uwagę, że każdy pacjent jest inny i każdy przybywa z inną dolegliwością. Uważa, że zestaw badań powinien być tworzony indywidualnie, po szczerej rozmowie z lekarzem. - Lekarz rodzinny po zrobieniu dokładnego "wywiadu" z pacjentem jest w stanie w 70. procentach oszacować jakie badania powinien wykonać - twierdzi Michał Sutkowski. Zachęca również panów do częstszego pojawiania się w gabinecie lekarskim, gdyż jak sam twierdzi, w poczekalni najczęściej można spotkać kobiety.

Michał Sutkowski wyjaśnia m.in takie terminy jak: OB, krwinki białe, krwinki czerwone. Tłumaczy jakie są normy wyników badań krwi i dlaczego nie u każdego pacjenta ten sam wynik będzie powodem do zmartwień. Opowiada również o moczu i o tym, kiedy jego barwa i konsystencja mogą budzić niepokój. 

Co trzeba robić, aby otrzymywać skierowanie na badania, na jakich nam zależy najbardziej? Czym jest popularna w dzisiejszych czasach choroba Hashimoto i jak można ją rozpoznać? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: dr nauk medycznych Michał Sutkowski (Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce)

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 9.17

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Caritas Polska z pomocą dla Nepalu i Wenezueli

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:57
Jedynka wspiera akcję pomocy Caritas Polska dla Wenezueli, której mieszkańcy potrzebują natychmiastowej pomocy m.in. w postaci żywności i leków. Caritas Polska od czterech lat pomaga już mieszkańcom Nepalu, kraju, w którym w 2015 roku miało miejsce fatalne w skutkach trzęsienie ziemi. Małgorzata Głogowska zebrała informacje o tym, jak wygląda odbudowa Nepalu i jakie działania prowadzi tam dziś Caritas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupno nieruchomości. Dlaczego warto zajrzeć do rejestru ksiąg wieczystych?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 13:02
- Księga wieczysta to jest taki paszport nieruchomości. W pełnych aktach ksiąg wieczystych jest zapis całej historii danej nieruchomości: kto, na jakiej postawie i kiedy był jej właścicielem, czy kiedykolwiek była obciążana jakimiś prawami osób trzecich i czy była np. obciążona kredytem - mówiła w radiowej Jedynce mecenas Joanna Korzeniewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawni w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 14:24
Bartłomiej Tarnowski z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, który porusza się na wózku inwalidzkim, w Jedynce zwraca szczególną uwagę na realia warunków stwarzanych dla niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej. Mówi też, w jaki sposób takim osobom okazywać pomoc.
rozwiń zwiń