X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przemijające przedmioty. Które odeszły do lamusa, a które ciągle są modne?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 12:57
Zegarek ze wskazówkami, stacjonarny telefon czy płyta CD? Większość z tych rzeczy odchodzi w zapomnienie ze względu na to, że są one nieustannie zastępowane coraz to nowocześniejszymi urządzeniami. Czy istnieją rzeczy, które mimo upływu czasu dalej funkcjonują w społeczeństwie?
Audio
  • Przemijające przedmioty. Które odeszły do lamusa, a które ciągle są modne? (Cztery pory roku/Jedynka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Beloborod

- Wszystko na to wskazuje, że idziemy w takim kierunku, w którym nowe technologie i aplikacje na smartfony wypierają to, co było wcześniej. To nie tyczy się tylko zegarków. Zjawisko jest znacznie szersze w kontekście docierania do celu. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie przejazdu bez uruchomienia nawigacji - mówi Jakub Kuś, psycholog zajmujący się wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka. 

Gość audycji zwraca uwagę, że zjawisko wypierania narasta i że ten proces istniał od zawsze. - Nowe technologie, które dzisiaj wydają się czymś oczywistym, też kiedyś się pojawiały - dodaje.  

Moda na retro 

- Część z tych przedmiotów, które dzisiaj odchodzą, wrócą za jakiś czas na zasadzie mody retro np. płyty winylowe czy zegarki mechaniczne. Często się zdarza, że ludzie wracają do tych dawnych urządzeń - ocenia psycholog.

Zanikające relacje międzyludzkie 

Niewątpliwym zagrożeniem ze strony urządzeń mobilnych, internetu są zanikające kontakty międzyludzkie. Coraz rzadziej obserwuje się osoby, które rozmawiają ze sobą, jadąc pociągiem bądź tramwajem, z kolei aplikacje w telefonie często dostarczają nam niezbędną wiedzę, m.in. jak dotrzeć do celu czy zapamiętanie listy zakupów. - Niebezpieczeństwem jest to, że zamykamy się takiej bańce i te relacje społecznie cierpią i przede wszystkim mocno się przeobrażają - uważa Jakub Kuś. - Ludzie tracą umiejętność spontanicznego nawiązywania kontaktu - dodaje. 

Posłuchaj całej rozmowy już teraz! 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Sława Bieńczycka i  Roman Czejarek 

Gość: Jakub Kuś (psycholog, psycholog zajmujący się wpływem nowych technologii na funkcjonowanie człowieka)

Data emisji: 2.01.2020 r. 

Godzina emisji: 9.21

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pozwalam dziecku na swobodny dostęp do Internetu?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 13:00
Już jedna trzecia rodziców dzieci między 12. a 23. miesiącem życia deklaruje, że ich pociechy korzystają ze smartfonów i tabletów.
rozwiń zwiń