X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Miejsce, jego historia i ludzie - przepis na sukces w turystyce

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 12:20
Samo, nawet najatrakcyjniejsze miejsce nie zapewni sukcesu i nie przyciągnie gości. Musi z nim być związana jakaś historia i ludzie, którzy ją z pasją opowiedzą.Takie miejsca wyróżnia Polska Organizacja Turystyczna, a Program 1 Polskiego Radia zorganizował konkurs na "Turystyczną listę przebojów PL".
Audio
  • Atrakcje turystyczne Polski (Cztery pory roku/jedynka)
Turystyczna Lista Przebojów PL
Turystyczna Lista Przebojów PLFoto: PR/Łukasz Haponiuk

Zdaniem Roberta Andrzejczyka, prezesa POT, takim miejscem jest zabytkowa kopalnia srebra w Tarnowskich Górach, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. - To nie tylko historia górnictwa, ale również potomkowie tych, którzy tam pod ziemią pracowali, czyli miłośnicy Ziemi Tarnogórskiej, a którzy teraz walczyli o właściwe uhonorowanie obiektu - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Kopalnia zdobyła Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Turyści chcą jeździć do miejsc, które opowiadają jakąś historię, musi być jakaś tajemnica, jakieś emocje, a tajemnice kopalni to dają - zauważa Jacek Janowski z POT.

Obaj goście opowiadają o innych atrakcjach turystycznych Polski. Zaliczyli do nich twierdzę Srebrna Góra, która też dostała Złoty Certyfikat POT (w sumie takie certyfikaty dostało 10 obiektów). - Od 17 lat Polska Organizacja Turystyczna prowadzi ten konkurs, bo to jest konkurs, który pokazuje najciekawsze perełki w polskiej turystyce, atrakcje, które przyciągają do regionu, do miasta - wyjaśnia Jacek Janowski. Certyfikat ma potwierdzać, że to jest dobra atrakcja turystyczna, którą warto odwiedzić.

Certyfikaty dostają nie tylko obiekty historyczne, ale również powstałe w ostatnich latach, takie jak Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie, czy Stadion Narodowy w Warszawie. Co ciekawe, certyfikatów nie mają Zamek Królewski na Wawelu, czy stołeczne Łazienki Królewskie, bo nikt ich nie zgłosił.

W promocję turystyki zaangażował się Program 1 Polskiego radia, który prowadzi głosowanie na "Turystyczną listę przebojów PL". Do końca stycznia 2020 roku słuchacze i internauci mogą zgłaszać najciekawsze turystycznie miejsca w całym kraju. Owocem akcji będzie lista 100 najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń.


Turystyczna Lista Przebojów PL Turystyczna Lista Przebojów PL    Foto: Łukasz Haponiuk/PR


Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Sława Bieńczycka i  Roman Czejarek 

Goście: Robert Andrzejczyk (prezes Polskiej Organizacji Turystycznej), Jacek Janowski (dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej POT)

Data emisji: 3.01.2020 r. 

Godzina emisji: 9.22

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turystyczna perła Otwock - młode miasto z ciekawą przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:01
Otwock otrzymał prawa miejskie w 1916 roku, ale nazwa Otwock istniała już przynajmniej od XV wieku. Otwock ma historię krótką, ale przejął miejscowości o wiekowych tradycjach. Tak jak przejął starą nazwę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce", czyli radiowa Jedynka w Górze Kalwarii

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 12:00
Na początku była Góra i wieś rycerska, potem miała tam powstać Nowa Jerozolima. Kilka wieków później Góra Kalwaria była już znanym ośrodkiem religijnym mazowieckich Żydów. Dziś jest blisko 12-tysięcznym miastem z dużymi ambicjami, które czerpie z przeszłości, ale i odważnie patrzy w przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski biegun zimna? "Jedyne takie miejsce" prosto z Suwałk

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 13:23
Tu urodzili się Maria Konopnicka, Andrzej Wajda i Aleksandra Piłsudska. Także tu znajdziemy ślady nieistniejącego ludu Jaćwingów, krajobraz morenowy z pięknymi jeziorami Hańcza, Szelment i Szurpiły, odnajdziemy styk pogranicza polsko-litewskiego w pobliskich Sejnach i Puńsku.
rozwiń zwiń