X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dwa tygodnie kwarantanny. Jak zadbać w tym czasie o psa?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:00
- Wracam z zagranicy i obejmuje mnie kwarantanna? A jeśli mam w domu psa, to czy ktoś będzie mógł przyjść i go wyprowadzić? - zastanawia się słuchacz radiowej Jedynki. Główny inspektor sanitarny MSWiA mówi wprost, że w przypadku izolacji, trzeba poprosić o pomoc rodzinę lub przyjaciół.
Audio
  • Zwierzęta podczas kwarantanny (Jedynka/ Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które powracają z zagranicy, muszą poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Do zwolnienia z tego obowiązku może dojść tylko w uzasadnionych przypadkach, np. gdy pracujemy poza Polską, natomiast mieszkamy w kraju. Gdy jednak już jesteśmy objęci kwarantanną, często pojawia się problem, co zrobić ze zwierzętami, które potrzebują codziennych spacerów.

- Jeżeli osoba posiada jakieś zwierzęta, w tym momencie powinna skorzystać z pomocy rodziny i przyjaciół. Podczas takiej kwarantanny nie powinna opuszczać miejsca zamieszkania (…). Podczas kwarantanny nikt jednak nie powinien niepotrzebnie kontaktować z innymi osobami, dlatego optymalnym rozwiązaniem byłoby oddanie zwierzęcia na krótki czas komuś z przyjaciół lub rodziny - tłumaczy Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny MSWiA.

Jeżeli jednak mieszkamy w domu z prywatnym ogródkiem, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyjść z psem lub kotem do swojego ogrodu.

Bezobjawowy koronawirus u fryzjera

W naszym poradniku jedna ze słuchaczek poruszyła również temat zakładów fryzjerskich. - Czy jeżeli pani fryzjerka przechodzi koronawirusa bezobjawowo i obie jesteśmy w maskach, to może mnie zakazić? - pyta słuchaczka.

- W przypadku użycia maseczki i przyłbicy bądź nawet jednego z tych zabezpieczeń, minimalizujemy ryzyko zakażenia. Również jeżeli jedna osoba jest chora i ma na sobie maskę, druga też ma maskę, to w ten sposób także minimalizujemy ryzyko. Powinniśmy też pamiętać o higienie dłoni, która często jest kluczowa przy przenoszeniu zarazków - twierdzi Marek Posobkiewicz.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Gość: Marek Posobkiewicz (główny inspektor sanitarny MSWiA)

Data emisji: 21.05.2020

Godzina emisji: 10.22

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy zwierzę może przenieść koronawirusa na sierści?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:00
Wiadomo już, że nie możemy zarazić się koronawirusem od naszego pupila. Ale czy może on przenieść wirusa na swojej sierści? 
rozwiń zwiń