X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siłownie znów dostępne, ale z ograniczeniami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 14:00
W pierwszej fazie odmrażania siłowni ustalono, że na jedną osobę powinno przypadać 10 metrów kwadratowych. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest zachowanie dystansu między ćwiczącymi i dezynfekcja sprzętu. Od soboty (6.06) znów można korzystać z siłowni i basenów.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Ministerstwo Rozwoju sugeruje, żeby siłownie tak rozstawiły sprzęt, aby poszczególne urządzenia były w odległości nie mniejszej niż 1,5 metra od siebie. Sprzęt, który nie spełnia tych wymagań, powinien zostać wyłączony z użytkowania. - Rekomendujemy również, aby na podłodze nakleić taśmy, które pozwolą na zachowanie 2-metrowych odległości - mówi Julian Żelaznowski z Ministerstwa Rozwoju. Zaleca, żeby maseczkę na twarzy utrzymać do momentu rozpoczęcia ćwiczeń, ale formalnego obowiązku wejścia w maseczce na salę ćwiczeń nie ma.  

>>> Wytyczne - Siłownie, kluby fitness i obiekty wspinaczkowe

Michał Lachowicz, dyrektor sieci klubów fitness, zwraca uwagę, że w klubach po każdym ćwiczącym powinny być odkażane szafki oraz urządzenia. - Kiedyś dezynfekcja urządzeń to był przejaw dobrego wychowania, teraz jest to obowiązek - mówi. Odkażają sprzęty zarówno ćwiczący, jak i personel, bardzo obecnie wyczulony na sprawy bezpieczeństwa klientów. Dyrektor ocenia, że pierwsze dni pokazały, że goście klubów fitness bardzo ściśle przestrzegają zaleceń.

Wytyczne dla siłowni Wytyczne dla siłowni

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Materiał: Małgorzata Głogowska

Goście: Julian Żelaznowski (doradca ministra rozwoju), Michał Lachowicz (dyrektor firmy zarządzającej ogólnopolską siecią klubów fitness)

Data emisji: 8.06.2020

Godzina emisji: 10.20

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus. Basen i siłownie znów dostępne

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 11:54
Na 6 czerwca z pewnością czekają wszyscy miłośnicy sportowej aktywności, ale pewnie też ci, których kwarantanna zmotywowała do rozruszania swoich zastanych kości. Niecierpliwie czekają również ci, którym podczas pobytu w domu przybyło kilka kilogramów. Tego dnia znów będzie można pójść do siłowni, fitness klubu lub na basen. Ale pod pewnymi warunkami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dyscyplina i ograniczenia". Piotr Galus o organizacji pracy siłowni i klubów fitness

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 10:00
W ramach IV etapu odmrażania gospodarki działają już siłownie, baseny, kluby fitness, parki rozrywki i sale zabaw. W siłowniach i klubach fitness może przebywać jedna osoba na każde 10 metrów kwadratowych, a poszczególne sprzęty muszą stanąć co najmniej półtora metra od siebie.
rozwiń zwiń