X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wystawa "Nasza Ziemia"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 16:50
Jak żyć aby nie zagrażać Ziemi? - na to pytanie próbują odpowiedzieć organizatorzy wystawy "Nasza Ziemia", którą można oglądać w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.
Audio

Prace dotyczą między innymi ocieplania klimatu, ilości wytwarzanej energii, wyczerpywania surowców naturalnych, braku wody pitnej oraz zanieczyszczenia powietrza i wody. Na wystawie oglądać można fotografie, obrazy, filmy i prace interaktywne. Wystawa była wcześniej prezentowana w Brukseli.

- Co mi rzuciło się w oczy – zużycie puszek, w USA co 30 sekund chyba kilka tysięcy.
- Mnie przeraziła wersja Waszyngtonu w zieleni, mówi o tym, że jak nie będziemy szanować ziemi to efekty mogą być różne.

Olga Miłogrodzka – komisarz wystawy: - Celem wystawy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju, opowiada o relacji człowieka do ziemi na przestrzeni ostatnich 5-6 dekad. Takie zjawiska jak: urbanizacja, rozwój przemysłu, technologii, niekontrolowany wyż demograficzny wprowadziły w relacje między człowiekiem a ziemią dużo konfliktów.

Andrzej Kassenberg z Instytutu na Rzecz Ekorozwoju: - Ta wystawa pozwala nam lepiej zrozumieć jak gospodarzyć ziemią, jak ją szanować, jak zadbać, żeby ci co przyjdą po nas mieli całkiem przyzwoite życie z tym, co im zostawimy.

Olga Miłogrodzka: - Ta część wystawy, która jest poświęcona działalności człowieka, została przedstawiona w bardzo interesujący sposób. Organizatorzy wystawy zatrzymali bez ruchu ulicę, która się otwiera na kilka pomieszczeń, np. informuje w jaki sposób oszczędzać wodę, jak zminimalizować zużycie wody, we wnętrzu tramwaju informuje, jakimi środkami lokomocji powinniśmy przemieszczać się po mieście, żeby ten transport nie zanieczyszczał naszego środowiska.

Andrzej Kassenberg: - Ponadto ta wystawa ma także część o charakterze artystycznym, ciekawe jest porównanie 4 rodzin – ile one potrzebują pożywienia na cały tydzień. Nie tylko to jest ważne, że jedni maja więcej, drudzy mniej, ale np. ci z Afryki mają produkty lokalne, worki z kaszą, z soja, z prosem, a rodzina z Ameryki ma wszystko przetworzone, przywożone z drugiego krańca świata.

Fabian Daszewski – jeden z organizatorów wystawy: - Ta wystawa ma zwrócić uwagę na elementy edukacyjne, żebyśmy się stali odpowiedzialni jeśli chodzi o warunki przyszłych pokoleń. To nie będzie dziełem tylko jednego wydarzenia, polskiemu społeczeństwu potrzebna jest ustawiczna edukacja. Moglibyśmy wszyscy zacząć od siebie, od codzienności, z którą się stykamy, jak możemy zaradzić, aby środowisko było jak najmniej zanieczyszczone.
Może uświadamiać, dokąd zmierzamy, poprzez to, że mamy rozwinięty konsumpcjonizm.

Wystawę można oglądać do 18 grudnia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekologia - nauka - biznes

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2010 16:51
"Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie" - program ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej i umiejętności ekonomicznych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczna misja

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2010 16:50
Organizacja powołana przez protestantów „Etyka i energia” zajmuje się promowaniem energooszczędnych metod ogrzewania i pomocą w znajdowaniu optymalnych technologii...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godzina dla ziemi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2010 16:51
Gasną światła w najsłynniejszych budowlach na świecie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eko sztuczki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 16:51
Czy moje malutkie eko-decyzje mają jakiekolwiek znaczenie?
rozwiń zwiń