X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Lato z Radiem" prosto z Małego Rynku w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 14:00
W Krakowie trwa wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019" kilkudziesięciu wykonawców, 16 koncertów, muzyczne premiery. Na kilka godzin przed finałowym koncertem zaprosiliśmy Państwa na specjalne wydanie audycji "Lato z Radiem". 
Audio

Gościliśmy m.in. krakowskich przewodników, którzy opowiedzieli nam o mieście i o swoim zawodzie ponieważ nie tak łatwo jest zostać przewodnikiem po grodzie Kraka.

Kraków to miasto niezliczonych legend i miejsc z nimi związanych. Niektóre z nich odwiedzili nasi reporterzy. Byliśmy nie tylko "na" ale też "pod" głównym miejscem miasta – z radiowym mikrofonem zjechaliśmy do Podziemi Rynku Głównego w Krakowie.

Zaprosiliśmy też na wirtualną wycieczkę po literackim Krakowie. Przypomnieliśmy utwory, miejsca, pisarzy i poetów związanych z miastem.

Gościem specjalnym audycji był prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który powiedział, że jest zachwycony atmosferą, która panuje w Krakowie podczas finału "Lato z Radiem Festiwal 2019". Więcej w nagraniu. 

W "Lecie z radiem" podsumowaliśmy także akcję "Moje Archiwum" oraz ogłosiliśmy jej zwycięzców.

Jak zwykle dbamy o zdrowie. Byli z nami lekarze badający słuch z Centrum Słuchu w Kajetanach a także mammobus propagujący badania profilaktyczne w ramach akcji Ministerstwa Zdrowia.

Gościem audycji była także aktorka i piosenkarka Julia Pietrucha, która wieczorem wystąpi podczas finałowego koncertu "Lato z Radiem Festiwal 2019".  Dlaczego gra akurat na ukulele? 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzą: Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak

Reporterzy: Małgorzata Głogowska, Maciej Oswald

Materiał: Magda Mikołajczuk 

Goście: prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, Julia Pietrucha (aktorka i piosenkarka), dr Marcin Gadocha (Uniwersytet Pedagogiczny), Elżbieta Kusina i Sławomir Śmiłek (Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie), prof. Wojciech Krawczuk (dyrektor Archiwum Narodowego w Krakowie), Łukasz Walas (kustosz), Józefa Szczurek-Żelazko (wiceminister zdrowia), Henryk Skarżyński (szef Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, słuchacze radiowej Jedynki

Data emisji: 31.08.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

khCzytaj także

"Lato z Radiem" w Krakowie. Niepodległe lotnisko, podziemne miasto

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2019 13:34
"Lato z Radiem" na zakończenie wakacji odwiedziło Kraków, gdzie w piątek i sobotę odbywa się wielki finał "Lato z Radiem Festiwal 2019". Czy wiecie, że właśnie w Krakowie znajduje się najstarsze niepodległe lotnisko w Polsce, a w jednym miejscu położone są dwa rynki? 
rozwiń zwiń