X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jedyne takie miejsce w Polsce. "Lato z Radiem" chłodzi się w Hydropolis

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:00
Wspólnie ze Sławą Bieńczycką odwiedziliśmy wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. To jedyne tego typu miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. 
Lato z Radiem w Hydropolis
"Lato z Radiem" w HydropolisFoto: Polskie Radio

Unikatowe centrum wiedzy o wodzie łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.

Wystawa składa się z siedmiu stałych stref tematycznych, cyklicznych wystaw czasowych, specjalnej strefy dla dzieci oraz przestrzeni relaksu.

Przed wejściem do Hydropolis znajduje się unikatowa drukarka wodną. To najdłuższa tego typu instalacja w Europie, która mierzy aż 46,5 m długości. Na ścianie wody kreowane są różnorodne wzory i napisy. Drukarka działa niczym kurtyna, rozchylając się przed zwiedzającymi.

Specjalnie dla radiowej Jedynki na ścianie wody pojawił się napis "Lato z Radiem 2020":

🔸 Czego nie wiecie jeszcze o wodzie? Przekonacie się dzisiaj razem ze Sławą Bieńczycką, odwiedzając Hydropolis we Wrocławiu! 🌊 Czeka nas wiele atrakcji! 🧡

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Wtorek, 28 lipca 2020

Za sprawą multimedialnych technologii i interaktywnych instalacji w "Lecie z Radiem" zasiedliśmy w kapsule batyskafu, znaleźliśmy się na dnie Rowu Mariańskiego i nad Nilem.

🔸 Spełniamy obietnicę i wchodzimy do środka Hydropolis we Wrocławiu! To tam jest dzisiaj Sława Bieńczycka! 🌊

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Wtorek, 28 lipca 2020

Dowiedzieliśmy się też skąd się biorą fale i poznaliśmy mieszkańców mórz i oceanów. 

🔸 Wracamy do Sławy Bieńczyckiej i Hydropolis we Wrocławiu! Wiecie, że jest to miejsce z naszej Turystycznej Listy...

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Wtorek, 28 lipca 2020

Na wszystkich zmęczonych ilością wrażeń czeka strefa relaksu, gdzie w bajkowej scenerii mogą odprężyć się na leżankach i nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Jedna ze ścian pokryta jest "mchem". Ta swoista żywa instalacja stanowi wizualizację lasów deszczowych rzeki Amazonki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań, a także na profile radiowej Jedynki i "Lata z Radiem" na Facebooku, gdzie zobaczyć można więcej materiałów wideo.

***

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze Jedynki wyruszają w Polskę, by od poniedziałku do soboty, do końca sierpnia, odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w kraju. To, które miejsca znajdą się na mapie reporterskich wyjazdów, zależy od Słuchaczy biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL!

TLP powstaje dzięki Państwu. Czekamy na zgłoszenia interesujących miejsc w Państwa regionach i pomysłów na spędzanie czasu wolnego dla całych rodzin! Zdjęcia i filmiki pięknych, nieodkrytych dotąd miejsc można przesyłać za pośrednictwem internetowego formularza na stronie turystycznego plebiscytu.

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

PR 

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter w terenie: Sława Bieńczycka

Data emisji: 28.07.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

Jedynka/hydropolis.pl/kh

Czytaj także

Rzeka Sztoła, Diabla Góra i drzewo miłości wszelakiej. "Lato z Radiem" zaprasza do Bukowna!

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 15:00
Tym razem "Lato z Radiem" odwiedziło miasto Bukowno (w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim) nad rzeką Sztołą, która znalazła się na naszej Turystycznej Liście Przebojów PL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejsce z Turystycznej Listy Przebojów: "Lato z Radiem" w Muzeum Zamkowym w Malborku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 12:58
Był największą ceglaną twierdzą w Europie, symbolem potęgi jednego z najbogatszych i najlepiej zorganizowanych państw średniowiecza, jego stolicą i rezydencją wielkich mistrzów. 5 sierpnia 1460 roku wojska polskie odbiły Malbork z rąk krzyżackich. W rocznicę zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim w 1410 roku Roman Czejarek odwiedził Muzeum Zamkowe w Malborku. 
rozwiń zwiń