X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wszystkie pokolenia Solidarności. Wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 08:47
- Przekaz 35-lecia postanowiliśmy zbudować w inny sposób niż pozostałe okrągłe rocznice. Odbędzie się wielka plenerowa impreza, gdzie chcemy pokazać wszystkie pokolenia, które tworzą Solidarność - mówi Marek Lewandowski, rzecznik związku.
Audio
  • Marek Lewandowski opowiada o obchodach 35-lecia "Solidarności" (Popołudnie z Jedynką)
Zwiedzający oglądają ekspozycję w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas 3. Święta Sali BHP
Zwiedzający oglądają ekspozycję w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, podczas 3. Święta Sali BHPFoto: PAP/Adam Warżawa

Tegorocznym obchodom 35-lecia Solidarności i początku demokratycznych przemian w Polsce przyświeca hasło "Solidarność pokoleń". - Solidarność dzisiaj to już cztery pokolenia. Nie tylko ci, którzy ją zakładali i ci, którzy ją przeprowadzili przez stan wojenny, reaktywowali w 1989 roku. To także pokolenie, które musiało sobie radzić w nowej, kapitalistycznej Polsce i dzisiejsze, 20-latków, które wchodzi na rynek pracy - opowiada gość "Popołudnia z Jedynką". Jak dodaje, Solidarność jest dzisiaj zupełnie inna, choć wciąż taka sama, nieprzerwanie działająca.

Czytaj więcej >>>
solidarność663flickr.jpg
35. rocznica Sierpnia '80

Wielki festyn rodzinny 29 sierpnia zwieńczy koncert, na którym wystąpią m.in. Tomek Lipiński, Krzysztof Cugowski, Lombard, Dawid Kwiatkowski, Sztywny Pal Azji, Elektryczne Gitary, Natalia Przybysz i Jan Pietrzak. - Będzie to wybuchowa mieszanina ludzi, którzy zaśpiewają pod hasłem "My Naród", nawiązującym do słynnego wystąpienia Lecha Wałęsy w Kongresie USA. Mimo ogromnych trudności jesteśmy narodem wolnym i tą wolnością możemy się cieszyć - opowiada rzecznik.

Lewandowski tłumaczył też, co się kryje pod hasłem "Święto Sali BHP" i zapraszał na koncert gościa wieczoru - Chrisa de Burgha

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Justyna Dżbik-Kluge

Gość: Marek Lewandowski (rzecznik NSZZ "Solidarność")

Data emisji: 14.08.2015

Godzina emisji: 15.39

sm/tj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bardowie, których śpiewali strajkujący stoczniowcy

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2015 08:37
Choć fizycznie nie było ich w stoczni, ich piosenki towarzyszyły uczestnikom strajku. Przykładem utwór "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka, który powstał kilka lat przed wydarzeniami Sierpnia ’80.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa przeskoczył przez płot i się zaczęło

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 11:55
- Spóźniłem się na strajk, a nie miałem wtedy przepustki. Był więc problem, jak dostać się do środka. Zaraz po moim skoku odebrali mnie stoczniowcy i doprowadzili do tej słynnej koparki - wspomina Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gwiazda: strajk był okresem najcięższej pracy w życiu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 20:12
- Jeśli dwie osoby są zaangażowane w tego typu działalność, to następuje kompletna ruina spraw domowych. Z drugiej strony daje to niesamowitą siłę - dodaje Joanna Duda-Gwiazda.
rozwiń zwiń