X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polak bije rekord świata, a śnieg mu sprzyja

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 20:12
Andrzej Bargiel chce najszybciej na świecie wejść na czwarty szczyt Ziemi Lhotse. – Śnieg jest twardy jak beton, więc pogoda póki co mu sprzyja – mówi kierownik wyprawy Artur Hajzer.
Audio
Himalaje
HimalajeFoto: sxc.hu

Polska wyprawa na czwarty szczyt świata zbliża się do kulminacyjnego momentu. Andrzej Bargiel chce zdobyć szczyt w sumie w 16 godzin.

Kierownik wyprawy Artur Hajzer tłumaczy, że pogoda sprzyja ambitnym planom Polaka. – Śnieg jest twardy, Andrzej będzie mógł się bardzo szybko poruszać. Wieje silny wiatr, ale osłania nas ściana skalna. Niebo jest błękitne, więc warunki pogodowe są dobre. Wszyscy planujemy być na szczycie ósmego października - powiedział himalaista.

Sam Bargiel też jest dobrej myśli. - Trenowałem dużo, spędziłem kilka nocy na Kasprowym Wierchu, żeby się przyzwyczajać, na miejscu już też dużo chodziłem i jeździłem na nartach, zobaczymy czy podołam – powiedział. Bargiel trenuje też narciarstwo wysokogórskie.
Lhotse ((8516 m n..m.) to ośmiotysięcznik w środkowej części Himalajów Wysokich, na granicy Nepalu i Chin, wierzchołek niższy – Lhotse Shar liczy 8383 m n.p.m. Lhotse – z języka tybetańskiego znaczy dosłownie "Południowy Szczyt".

Dotychczasowy rekord wejścia na Lhotse to blisko 24 godziny. Co zamierza zrobić Polak jeśli pobije rekord? Słuchaj w materiale Doroty Świerczyńskiej.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lhotse '89. Ostatnia ściana

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2009 17:18
23 października 2009, godz. 14:15
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baranowska zdobyła czwarty szczyt świata - Lhotse

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 12:52
To ósmy ośmiotysięcznik zdobyty przez 26-letnią Polkę. Prowadzona w ciężkich warunkach pogodowych wyprawa była dedykowała Jerzemu Kukuczce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kukuczka znów stanął na dachu Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 13:58
Hołd wielkiemu polskiemu himalaiście oddał jego syn, Wojciech. Zdobył Mount Everest.
rozwiń zwiń