more_horiz

IPN wkracza w cyfrowy świat z ofertą edukacyjną i naukową

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 22:10
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki powołał nową komórkę - Biuro Nowych Technologii. Skłoniła go do tego rosnąca popularność nowoczesnych technologii w procesach edukacyjnych. - Wyrosło pokolenie Polaków, którzy czekają na skuteczny przekaz edukacyjny - argumentuje prezes.
Inauguracja Biura Nowych Technologii IPN. Od lewej: rzecznik prasowy IPN Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz, prezes IPN Karol Nawrocki i dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk
Inauguracja Biura Nowych Technologii IPN. Od lewej: rzecznik prasowy IPN Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz, prezes IPN Karol Nawrocki i dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena HajdukFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

IPN free iar 1200.jpg
IPN korzysta z narzędzia FBI do identyfikacji ofiar zbrodni totalitarnych

Karol Nawrocki podkreśla, że na całym świecie trzy miliardy ludzi gra w gry komputerowe. W Polsce to kilkanaście milionów. - Dlatego Instytut Pamięci Narodowej nie może pozostać bierny przyglądając się zmieniającej się rzeczywistości - mówi. Stąd pomysł powołania Biura Nowych Technologii, które będzie odpowiadało za edukacyjny przekaz.


Posłuchaj
02:05 Jedynka-13-09-2021-polska-i-świat.mp3 Inauguracja Biura Nowych Technologii IPN (Polska i świat/Jedynka)

nawrocki karol forum 1200x660.jpg
Dr Karol Nawrocki: historia wymaga porozumienia ponad podziałami politycznymi

 

Dyrektorem Biura została Magdalena Hajduk. Wyjaśnia, że głównym celem Biura będzie dokonanie transformacji cyfrowej oferty edukacyjnej, naukowej i wydawniczej Instytutu Pamięci Narodowej. - Popyt na nowe technologie niejako wymusza na Instytucie dostosowanie się do nowego audytorium - mówi. Wskazuje, że ofertę prezentowaną na stronach internetowych Instytutu trzeba dostosować do nowych technologii tak, aby ta oferta trafiła do odbiorców na całym świecie.

Dyrektor Hajduk zapewniła, że edukacyjne treści stworzone przez IPN będą dostępne w najnowocześniejszych formach, takich jak wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość, czy sztuczna inteligencja. - Wszystkie projekty będą dostępne z poziomu smartfona, okularów VR lub komputera - zapewnia.

IPN zainaugurował również nowy projekt multimedialny "Bohaterowie Niepodległej", który ma przybliżać sylwetki polskich bohaterów dróg do wolności. Powstanie kilkaset filmów animowanych, nawiązujących do gier komputerowych, które będzie można oglądać na kanale IPN w Youtubie.

Pierwszy odcinek jest już dostępny i prezentuje postać Bogusława Szul-Skjöldkrona - legionisty, żołnierza i poety. W 1918 roku został szefem sztabu wojsk polskich w północnej Rosji. Później był oficerem Armii Polskiej we Francji i 52. Pułku Strzelców Kresowych. Zginął w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku. Za udział w walkach został odznaczony Orderem Virtuti Militari.

IPNtvPL/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Polska i świat

Materiał: Witold Banach

Data emisji: 13.09.2021 r. 

Godzina emisji: 22.10

ag

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem