X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Rok 2017 - kto będzie rozdawał karty na światowej arenie?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 18:10
Czy 2017 może być dla świata lepszy niż mijający rok. Już w sylwestrową noc w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego. Zabitych zostało 39 osób, a rannych co najmniej 69. Prezydent Turcji Recep Erdogan powiedział, że ten atak miał spowodować chaos i destabilizację kraju. Czy "sułtana" czeka upadek? Kto będzie decydował o losach Turcji i całego świata?
Audio
  • Podsumowanie sytuacji międzynarodowej w 2016 roku (Jedynka/Więcej świata)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Według Dariusza Rosiaka, Recep Erdogan tylko pozornie ma gorszy moment. Jego zdaniem polityk faktycznie był w dołku 3 lata temu, gdy zarzucano mu brak pomysłów, a gospodarka zwalniała. Wtedy możliwy jeszcze był pokój z Kurdami, kryzys imigrancki i działalność Państwa Islamskiego nie były rozwinięte. - Erdogan należy do polityków, dla których im gorzej, tym lepiej - ocenił Rosiak. - Kiedy pojawia się kryzys, on na tym kryzysie będzie wzmacniał władzę i swoje poparcie - dodał. 

- Wydaje się, że co dobre dla polityka, musi być dobre dla kraju i na odwrót - zauważył Jarosław Kociszewski. Jego zdaniem Erdogan będzie wzmacniał władzę niezależnie od tego, co się będzie działo w Turcji. Zwrócił uwagę, że Turcja i Rosja są na kursie kolizyjnym w Syrii, gdzie wprawdzie wspólnie wynegocjowano plan pokojowy, ale cele Erdogana i Putina są zupełnie inne.

Na ile prezydent Turcji będzie zależny od Rosji, która dzięki swojej roli w Syrii, wzmocniła pozycję międzynarodową? Czy Putin przechytrzył Zachód? 

- Siła Rosji polega głównie na słabości otoczenia. Putin też się myli i popełnia błędy - ocenił Grzegorz Ślubowski. Jak wyjaśnił, obserwujemy ogromny kryzys wartości liberalnych na świecie i na tym tle Rosja wydaje się krajem, który ma coś do zaoferowania. Jego zdaniem wracamy na świecie do koncertu mocarstw. 

Mocarstwem, które stoi w opozycji do Rosji są Stany Zjednoczone, ale czy będzie tak nadal pod rządami Donalda Trumpa? – Już widzimy pierwsze decyzje prezydenta elekta - powiedział Michał Żakowski i wskazał m.in. na gratulacje dla Putina za wstrzemięźliwość w reakcji na to, co robi Obama. 

Zdaniem Krzysztofa Renika, mówiąc o Trumpie, powinniśmy w większym stopniu mówić o nastawieniu do Chin niż do Rosji. - Trump mówi wyraźnie, trzeba zatrzymać Chiny - przypomniał Renik.

Co łączy Trumpa z Putinem? Czy lider Rosji jest strategiem, czy tylko taktykiem? Czy USA są jeszcze gwarantem bezpieczeństwa? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji. Nie zabrakło w niej oczywiście wątku europejskiego, a goście znacząco różnili się w ocenie polityki Angeli Merkel.

***

Tytuł audycji: "Więcej świata"

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Goście: Michał Żakowski, Dariusz Rosiak, Jarosław Kociszewski, Grzegorz Ślubowski, Krzysztof Renik (dziennikarze Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej)

Data emisji: 1.1.2017

Godzina emisji: 15.11

fc/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak