X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Napięta sytuacja w Wenezueli. "Nie ma tam wojny domowej, bo tylko jedna strona dysponuje siłą militarną"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 19:44
- W Wenezueli nie ma wojny domowej dlatego, że tylko jedna strona dysponuje siłą militarną. Ale faktycznie mamy tam do czynienia z eskalacją konfliktu – powiedział na antenie radiowej Jedynki w audycji "Więcej świata" Maciej Okraszewski, ekspert ds. Ameryki Łacińskiej z portalu dzialzagraniczny.pl.
Audio
  • Napięta sytuacja w Wenezueli, wybory parlamentarne w Mołdawii i demonstracje w Rosji w związku z zabójstwem opozycjonisty Borisa Niemcowa (Więcej świata/Jedynka)
Napięta sytuacja w Wenezueli
Napięta sytuacja w WenezueliFoto: PAP/EPA/Joedson Alves

Wenezuelska armia nie wpuściła w sobotę pomocy humanitarnej, która miała wjechać do Wenezueli z Kolumbii i z Brazylii. W efekcie na granicy doszło do starć przeciwników reżimu dotychczasowego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro ze służbami bezpieczeństwa. Ocenia się, że zginęły łącznie 3 osoby, a setki Wenezuelczyków odniosły rany. Ze względu na walki 156 funkcjonariuszy postanowiło zdezerterować i przekroczyło w miniony weekend granicę. Sytuację w kraju ze stolicą w Caracas zaognił też fakt, że Nicolas Maduro w sobotę zerwał wszelkie relacje z Kolumbią i zapowiedział wydalenie kolumbijskiego personelu dyplomatycznego.

venez 1200.jpg
Dezercje w służbie bezpieczeństwa Wenezueli po obietnicy amnestii

- Czy w Wenezueli panuje już wojna domowa? Nie. Dlatego, że tylko jedna strona ma siłę militarną, która pozwalałaby w ogóle mówić o wojnie. Natomiast faktycznie mamy tam do czynienia z eskalacją konfliktu – powiedział Maciej Okraszewski.

Jak zaznaczył, w całej dramatycznej sytuacji, w jakiej pogrążona jest Wenezuela, bardzo ważne są wypowiedzi żołnierzy, którzy zdecydowali się zdezerterować. – Mówią, że w szeregach wojskowych średniego i niższego szczebla jest ogromne niezadowolenie z tego, co dzieje się w ich kraju, a także z samego Nicolasa Maduro. Podkreślają też, że boją się o siebie i swoje rodziny, a także o to, co armia oraz służby specjalne mogą z nimi zrobić. Dlatego, że nie ma na razie masowych dezercji, a ci, którzy zostali w Wenezueli, czekają na ruch ze strony generalicji. Tego jednak, co zamierzają zrobić generałowie, nie wie nikt poza nimi – podkreślił Maciej Okraszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o sytuacji w Mołdawii po wyborach parlamentarnych i protestach, które przetoczyły się po ulicach Rosji w związku z czwartą rocznicą zabójstwa opozycjonisty Borisa Niemcowa.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Grzegorz Ślubowski

Goście: dr Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich), Maciej Jastrzębski (korespondent Polskiego Radia w Moskwie), Maciej Okraszewski (portal dzialzagraniczny.pl)

Data emisji: 25.02.2019

Godzina emisji: 18.13

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak