X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Priorytety polskiego MSZ w 2019 roku. Ekspert: Polska pomostem między USA i Europą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:35
- Polska wchodzi w rolę, którą miała wcześniej Wielka Brytania, a brexit stanowi dla Polski dodatkową możliwość, żeby pełnić rolę pomostu między Ameryką i Europą - przyznała Olga Doleśniak-Harczuk w audycji "Więcej świata".
Audio
  • Priorytety MSZ. Ekspert: Polska pomostem między USA i Europą (Więcej świata/Jedynka)
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek Czaputowicz Foto: PAP/Leszek Szymański

Wizyty w USA prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, reakcja wobec agresywnej polityki Rosji, pomoc humanitarna ofiarom wojen oraz ochrona praw Polaków za granicą - to niektóre wyzwania MSZ w 2019 roku o których w exposé mówił Jacek Czaputowicz, szef MSZ. 

- W wystąpieniu szefa MSZ widać rolę Polski jako pomostu w relacjach między USA a Europą. Istnieje daleko idąca wspólnota interesów amerykańsko-polskich wynikająca m.in. z geopolityki, ale także bezpieczeństwa energetycznego. Skala potencjalnego zagrożenia dla Polski i Europy ze strony Rosji jest wysoka, a jedynym realnym wsparciem są Stany Zjednoczone - powiedział Piotr Grochmalski.

Gość audycji dodał, że "Polska ma rozbieżne interesy z Niemcami". - U podstaw konfliktu na Ukrainie stoi decyzja Niemiec o Nord Stream I, a Nord Stream II jest zamknięciem kwestii niepodległości Ukrainy. Jednak trzeba mieć świadomość, że po wyborach do europarlamentu nastąpi pewne przewartościowanie w personalnym układzie UE - stwierdził.

- Stany Zjednoczone są gwarantem naszego bezpieczeństwa. Polska wchodzi w rolę, którą miała wcześniej Wielka Brytania, a brexit stanowi dla Polski dodatkową możliwość, żeby pełnić funkcję pomostu między Ameryką i Europą - przyznała Olga Doleśniak-Harczuk. Dodała również, że "Niemcy są dla nas bardzo ważnym partnerem, a nasze gospodarki są tak silnie powiązane, że każdy wstrząs w niemieckiej gospodarce odczuwa również polska gospodarka. Ponadto powinniśmy dążyć do tego, aby Trójkąt Weimarski działał jak najlepiej - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była również mowa o negocjacjach w sprawie brexitu.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Paweł Lekki 

Goście: Adrian Bąk (Polskie Radio), Olga Doleśniak-Harczuk (Instytut Staszica, Gazeta Polska "Codziennie") Piotr Grochmalski (Instytut Studiów Strategicznych - Akademia Sztuki Wojennej) oraz prof. Robert Grzeszczak (europeista z Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 17.24

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: drugie referendum w sprawie Brexitu nie jest niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 20:20
- Pozycja premier Theresy May jest bardzo słaba. Może stracić stanowisko każdego dnia. Nic w sprawie brexitu nie jest niemożliwe – mówił Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia, w audycji "Więcej świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrapunkt. Brytyjska Izba Gmin odrzuciła porozumienie w sprawie brexitu. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 21:32
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła kolejny wariant porozumienia w sprawie brexitu, wynegocjowanego przez premier Theresę May z Brukselą. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna debata. Na antenie Polskiego Radia 24 komentowali to eksperci: Jarosław Guzy i Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń