X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Sytuacja polityczna w W. Brytanii po rezygnacji Theresy May. Kto zostanie jej następcą?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 20:18
Brytyjska premier Theresa May zrezygnowała w piątek ze stanowiska lidera rządzącej Partii Konserwatywnej. Do czasu wyłonienia jej następcy pozostanie jednak na stanowisku szefowej rządu i pełniącej obowiązki szefa ugrupowania. Zdaniem prof. Leszka Jesienia (Collegium Civitas), jej następcą może zostać kontrowersyjny polityk - b. szef MSZ Boris Johnson. 
Audio
  • O odejściu Theresy May ze stanowiska premiera i szefa Partii Konserwatywnej (Więcej świata/Jedynka)
Theresa May
Theresa May Foto: Andy Rain PAP

Boris Johnson w kampanii referendalnej w 2016 r., a następnie w przed wyborami parlamentarnymi w 2017 r. twierdził, że członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje Wielką Brytanię 350 milionów funtów tygodniowo.

- To jest człowiek, który lubi mówić różne rzeczy, które nie do końca są spójne, ale z jakiegoś powodu, część elektoratu wewnątrz partii konserwatywnej mu ufa - powiedział Leszek Jesień.

Gość Jedynki stwierdził, że po rezygnacji Theresy May "nie zmienił się układ wewnątrz parlamentarny i do wyborów się nie zmieni". - Także podstawowe zadanie, jakie stoi przed osobą, która zastąpi premier - podkreślił.

Rozmówcy Michała Żakowskiego dyskutowali też m.in. o zapowiedzi pierwszej wizyty zagranicznej nowego prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy, który w lipcu planuje przyjechać do Polski.

- Z pewnością jest to nowe otwarcie w naszych stosunkach, w których panował "zimny pokój". Myślę, że możemy się bardzo cieszyć, że epoka pani Dalii Grybauskaitė się kończy, gorzej być nie może - powiedziała publicystka Maja Narbutt ("Sieci").

***

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzący: Michał Żakowski

Goście: prof. Leszek Jesień (Collegium Civitas), Maja Narbutt (publicystka tygodnika "Sieci", znawca spraw litewskich), Krzysztof Renik (korespondent Polskiego Radia). 

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 17.26

ans/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak