X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Artur Wróblewski: Polska wpina się w amerykański system bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 20:39
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przebywa z oficjalną wizytą w Stanach Zjednoczonych Ameryki, podczas której podpisał kilka ważnych deklaracji dotyczących bilateralnej współpracy między państwami. Jaki jest najważniejszy aspekt podróży polskiego prezydenta do USA?
Audio
  • Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA, zmiany w niemieckiej scenie politycznej (Więcej świata/Jedynka)
prezydent Andrzej Duda
prezydent Andrzej DudaFoto: R. Pietruszka/PAP

- Na pewno najważniejszy jest aspekt wojskowy, chociaż inne również są ważne. (...) Wpinamy się w amerykański system bezpieczeństwa, ponieważ kupujemy najnowocześniejsze wyposażenie np. samoloty F-35 piątej generacji w systemie prawie niewidzialnym dla radarów. Więc wszelka agresja albo prowokacja przeciwko Polsce będzie agresją i prowokacją przeciwko Stanom Zjednoczonym, które będą bronić swoich żołnierzy oraz swój sprzęt - zaznaczył Artur Wróblewski, amerykanista.

Wydatki, jakie państwo polskie przeznaczyło na obronność kraju wynikają z długoterminowego planowania modernizacji technicznej sił zbrojnych. - Nikt nie zabiera nikomu 500 plus albo służbie zdrowia czy nauczycielom. To są pieniądze, które trzeba wydać, więc lepiej wydać je na coś co da nam gwarancję bezpieczeństwa - dodał Artur Wróblewski. 

Gość Jedynki przypomniał wydarzenie z 2008 roku, kiedy Polska i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie ws. budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce. - Niestety za późno podpisaliśmy umowę, ponieważ w 2007 roku przyszedł nowy rząd i inicjatywa śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego pobyt w Gruzji w 2008 roku, spowodował, że przeciągano negocjacje - skomentował amerykanista. 

W audycji była mowa również o zmianach w niemieckiej scenie politycznej, wyborach na burmistrza niewielkiego miasta Goerlitz w Niemczech oraz o dwóch milionach ludzi, którzy wzięli udział w protestach w Hongkongu przeciwko umowie ekstradycyjnej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Goście: Artur Wróblewski (amerykanista, Uczelnia Łazarskiego), Adrian Bąk (korespodent Polskiego Radia), Olga Doleśniak-Harczuk (Insytut Staszica)

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 17.25 

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump ws. gazu i NS2: Niemcy stają się zakładnikiem Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 19:30
- Niemcy stawiają się same w niezwykle niekorzystnej sytuacji, w której nawet 70 proc. ich dostaw energii pochodzi z Rosji; to czyni Niemcy zakładnikiem Rosji – powiedział w Waszyngtonie prezydent Donald Trump. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańscy żołnierze w Polsce. Ilu i kiedy?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 19:49
- Strona polska chciałaby, żeby żołnierze przyjechali do Polski do końca tego roku - donosi ze Stanów Zjednoczonych Wojciech Cegielski z Polskiego Radia. Trwa oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej żołnierzy z USA w Polsce. Co na to Europa?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 18:59
- W tej chwili Amerykanie próbują przesunąć się na wschód, nie przesuwając się na wschód. Stąd w ostatnich latach obserwowaliśmy dużo ćwiczeń, kiedy amerykańskie wojsko przejeżdżało przez Polskę z Niemiec - mówi Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl. Co oznacza dla Europy większa liczba amerykańskich żołnierzy w Polsce?
rozwiń zwiń