X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Łukasz Polinceusz: Polska i Czechy w ostatnich latach nie mają linii podziału

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 18:38
Pod przewodnictwem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz premiera Republiki Czeskiej Andreja Babisza odbyły się polsko-czeskie konsultacje międzyrządowy. Wśród tematów rozmów były kwestie dotyczące tworzenia Komisji Europejskiej i unijnego budżetu, a także spraw transgranicznych.
Audio
  • Konsultacje polsko-czeskie (Więcej świata/Jedynka)
         -   28  2019 .
Премьеры Чехии Андрей Бабиш и Польши Матеуш Моравецкий на пресс-конференции в Варшаве 28 августа 2019 года.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Po zakończeniu konsultacji premier Mateusz Morawiecki mówił, że relacje polsko-czeskie są w bardzo dobrym stanie rozwoju, właściwie we wszystkich kluczowych obszarach. - Wyniki Polski i Czech są wzorem dla innych krajów europejskich - podkreślał z kolei premier Andrej Babisz.

Łukasz Polinceusz podkreśla, że punktów łączących Pragę i Warszawę jest wiele. - Nie mamy jakiś linii podziału, szczególnie w ostatnich latach, które bardzo by nas nadwyrężały - ocenia ekspert. Jego zdaniem po konsultacjach umocniło się wspólne stanowisko w wielu kwestiach, tylko nie wiadomo, jakie to stanowisko będzie miało przełożenie na decyzje Brukseli.

Zauważa, że oba państwa w pewnym momencie postanowiły wejść w konflikt ze Wspólnotą, choćby w kwestii praworządności. Przynajmniej tak to odebrała strona unijna. Choć obecnie zarówno Berlin, jak i Paryż wyciągają do Polski rękę i sugerują bliższą współpracę. - Obie te stolice widzą, że w Polsce jest potencjał, że jest to kraj wysokorozwinięty z poważnym potencjałem i musi być brany pod uwagę, a głos z Warszawy powinien być słyszany, zwłaszcza, że w tle jest sytuacja brexitowa - wyjaśnia. Polskę, Czechy i pozostałe państwa Grupy Wyszehradzkiej niepokoi los ich obywateli na Wyspach Brytyjskich po brexicie. Premierzy GV będą mogli o tym porozmawiać z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, który został zaproszony do Pragi.

Podczas konsultacji poruszano także kwestie ekologiczne m.in. rozbudowy kopalni Turów i polskich śmieci, które składowano na terenie Czech, a także jakości polskiego mięsa, które jest eksportowane do Czech.

W audycji mówiono również o nieformalnym spotkaniu ministrów obrony UE w Helsinkach oraz o zignorowaniu przez prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki zaproszenia do Polski na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Więcej Świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Goście: Łukasz Polinceusz (Centrum Stosunków Międzynarodowych), Aleksander Papko (Biełsat), Katarzyna Semaan (Polskie Radio)

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 17.28

ag
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Czech w Polsce. M. Morawiecki: relacje polsko-czeskie są w bardzo dobrym stanie

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 15:50
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że relacje polsko-czeskie są wyjątkowo pozytywne na właściwie wszystkich kluczowych polach. Dziś premier Morawiecki spotkał się w Warszawie ze swoim czeskim odpowiednikiem Andrejem Babiszem. Obaj premierzy poprowadzili polsko-czeskie konsultacje międzyrządowe.
rozwiń zwiń