X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jarosław Guzy: obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej wypadły imponująco

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 18:56
W audycji "Więcej Świata" podsumowanie warszawskich uroczystości związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, wyborów krajowych w Saksonii i Brandenburgii oraz rozmowa z kandydatem na polonijnego senatora.
Audio
  • Warszawskie ochody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (Więcej świata/Jedynka)
Uroczystości na Placu Piłsudskiego. prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier uderza w dzwon Pamięć i przestroga
Uroczystości na Placu Piłsudskiego. prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier uderza w dzwon "Pamięć i przestroga"Foto: PAP/Leszek Szymański

Jarosław Guzy z PAP przypomina, że poza imponującymi obchodami, bardzo dobrze przyjęto w Polsce przemówienie prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera i jego obecność w Wieluniu. - Rzadko się zdarza jednoczesny udział prezydenta i kanclerz w tym samym wydarzeniu. Obecni byli także wszyscy sąsiedzi Polski poza Białorusią i niezaproszona Rosją - powiedział Jarosław Guzy.

Gość "Jedynki" zwraca uwagę, że Rosja ma swoją narrację, jeśli chodzi o II wojnę światową. - Oni doszli już do ściany, jeśli chodzi o propagandę Kremla, chociaż stan umysłów przeciętnych Rosjan, jeśli chodzi o wiedzę na temat początków II wojny światowej jest słaby - mówi publicysta. Jego zdaniem, w Rosji panuje już wręcz stalinowski rewizjonizm, jeśli chodzi o wiedzę, argumentację i uzasadnienie wybuchu wojny. Podkreśla, że w pamięć Rosjan jest - jak to ujął - wdrukowane, że wojna zaczęła się 1941 roku i była to Wielka Wojna Ojczyźniana. Żałuje, że nie przyjechał prezydent Francji i wysokiego szczebla delegacja Wielkiej Brytanii. - Ale ta rocznica dla obu tych krajów nie była komfortowa, bo ich ówczesna polityka uspokajania Hitlera zachęcała do agresji - mówi dziennikarz przypominając rocznicowe przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił też, że przemówienie dotyczyło czasów współczesnych.

Jarosław Guzy chwali też akcję Polskiej Fundacji Narodowej zamieszczenia w dużych tytułach prasowych artykułów poświęconych wybuchowi II wojny światowej.

Posłuchaj całej audycji, w której również o triumfie  wyborach krajowych w Saksonii i Brandenburgii, gdzie wygrały odpowiednio CDU i SPD, zachowując pozycję najsilniejszych ugrupowań, ale drugie miejsce w obu landach przypadnie według sondażowych wyników narodowo-konserwatywnej Alternatywie dla Niemiec (AfD), a także rozmawia z chirurgiem prof. Markiem Rudnickim, bardzo cenionym działaczem w środowisku polonijnym, który jest kandydatem na senatora z okręgu warszawskiego (jako przedstawiciel Polonii).

***

Tytuł audycji: Więcej Świata

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: Jarosław Guzy (szef Działu Zagranicznego Polskiej Agencji Prasowej), Wojciech Cegielski, Adrian Bąk, Katarzyna Semaan (Polskie Radio)

Data emisji: 1.09.2019

Godzina emisji: 17.27

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda podziękował weteranom. "Wojna była czasem wielkiego cierpienia i krwi"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 19:30
Polacy są bardzo wdzięczni za wasze bohaterstwo, za waszą wielką odwagę, za waszą niezłomność - powiedział prezydent RP Andrzej Duda do kombatantów podczas obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość RP w sobotę na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia o obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 18:58
O uroczystościach 80. rocznicy wybuch II wojny światowej i wystąpieniach prezydentów Polski i Niemiec oraz wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych dyskutowali Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa) i Bogumił Łoziński ("Gość niedzielny").
rozwiń zwiń