X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Przemysław Biskup: ekipa Borisa Johnsona gra na czas

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:00
Ciąg dalszy rozgrywki brexitowej w brytyjskim parlamencie. Opozycja czyni starania o zablokowanie działania rządu w sprawie rozwodu z Unią Europejską.Wydaje się, że Boris Johnson stara się, aby przedterminowe wybory były w dogodnym dla niego czasie.
Audio
  • Kolejna odsłona brytyjsko-brytyjskiej wojny o termin przedterminowych wyborów (Więcej świata/Jedynka)
Przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn podczas debaty w brytyjskim parlamencie
Przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn podczas debaty w brytyjskim parlamencieFoto: PAP/EPA/JESSICA TAYLOR

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna do poparcia propozycji przedterminowych wyborów parlamentarnych 15 października br. Corbyn odrzucił propozycję Johnsona, a w krótkim komunikacie wydanym przez jego biuro po spotkaniu z innymi ugrupowaniami oświadczono, że "Partia Pracy chce wyborów, i to wkrótce, ale nie nabierze się na te sztuczki Borisa Johnsona". "Laburzyści nie poprą wyborów, dopóki nie będziemy pewni, że zlikwidowaliśmy ryzyko bezumownego brexitu" - podkreślono.

Drugie i trzecie czytanie projektu, który miałby na to pozwolić, jest zaplanowane na środowy wieczór. Gdyby został on przyjęty, rząd miałby obowiązek poproszenia UE o przedłużenie procesu wyjścia ze Wspólnoty do 31 stycznia 2020 roku, jeśli do 19 października br. nie udałoby się dojść do porozumienia w sprawie warunków opuszczenia Unii.

Dr Przemysław Biskup uważa, że ustawa przejdzie przez Izbę Gmin, ale musi ją jeszcze zaakceptować Izba Lordów. - Tam rząd ma większe możliwości uprawiania obstrukcji i jeżeli ta ustawa nie wejdzie w życie do niedzieli to nie wejdzie w ogóle - mówi ekspert. Podkreśla, że teraz walka toczy się o czas. Bo to, że będą przedterminowe wybory to pewne, nie znany jest jedynie ich termin. Johnson chciałby wyborów już 14 października, zaś Partia Pracy po 31 października, czyli po deklarowanym przez premiera bezumownym brexicie.

Jak ekspert ocenia bezumowny brexit i czy Wielkiej Brytanii grozi chaos? Jakie szanse partia Konserwatywna ma w przedterminowych wyborach?

Posłuchaj całej audycji, w której również o reakcji Rosji na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i kolonizowaniu rosyjskiego Dalekiego Wschodu przez Chińczyków oraz o wizycie papieża Franciszkak z 31 zagraniczną pielgrzymką do Mozambiku, na Madagaskar i na Mauritius.

***

Tytuł audycji: Więcej Świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Goście: dr Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Jakub Mielnik (tygodnik "Wprost"). Piotr Kowalczuk (Korespondent PR w Rzymie), Adam Dąbrowski (korespondent PR w Londynie)

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 17.27

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Winkler: być może przyspieszone wybory pozwolą zakończyć serial o brexicie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 19:54
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson stracił większość w parlamencie tuż przed kluczowymi głosowaniami ws. brexitu. Dotychczasowy poseł Partii Konserwatywnej Philip Lee opuścił we wtorek (3.09) to ugrupowanie i dołączył do proeuropejskich Liberalnych Demokratów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażka Borisa Johnsona w parlamencie. Brexit może się opóźnić

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 07:10
Brytyjskiej opozycji udało się pokonać Borisa Johnsona w parlamencie. Przewagą 27 głosów przejęła ona kontrolę nad porządkiem obrad Izby Gmin w celu zablokowania bezumownego brexitu. Johnson zapowiedział, że złoży wniosek o przedterminowe wybory.
rozwiń zwiń