X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Program "Po Pierwsze Zdrowie". Prof. Henryk Skarżyński: zdrowie jest naszym kapitałem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 09:00
Wielospecjalistyczny Całoroczny Program Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym i Wsparcia Zdrowia Polaków "Po Pierwsze Zdrowie" obejmuje szereg działań, podejmowanych w wymiarze ogólnopolskim, w odniesieniu do wszystkich grup społecznych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. 
Audio
  • Program "Po Pierwsze Zdrowie". Darmowe badania i konsultacje (Sygnały dnia/Debata medyczna/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przedsięwzięcie ma na celu promocję i organizację badań przesiewowych w różnych obszarach medycyny oraz kreowanie postaw prozdrowotnych i solidarności międzypokoleniowej w polskim społeczeństwie.

Pomysłodawca akcji, otolaryngolog i dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, prof. Henryk Skarżyński zwraca uwagę jak ważne jest to, że lekarze czekają na pacjentów niemalże na ulicy, oferując swoją pomoc. - Cieszę się, że ta akcja jeszcze będzie trwała w tym roku, bo jak się okazuje jest takie zapotrzebowanie - podkreśla i dodaje, że "kształtowanie naszych postaw jest niezwykle ważne i dużo od nas zależy, od zrozumienia, że zdrowie jest naszym kapitałem". 


Czytaj więcej
Skarżyński1200.jpg
Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą liczbę czynników ryzyka u naszych pacjentów

- Na dziś mamy głównie kłopot z chorobami układu krążenia i chorobami nowotworowymi. Tymczasem praktycznie w 70 procentach na większość tych chorób wpływają nasze zachowania i nasze działania - mówi dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Instytutu Żywności i Żywienia.

Periodontolog dr Maciej Nowak zwraca uwagę na ogromne znaczenie aktywności fizycznej. - Najnowsza piramida żywieniowa WHO zmieniła się w porównaniu do poprzednich. Sama podstawa piramidy to codzienny ruch - podkreśla. Jak jest związek ruchu z chorobami dziąseł? Jak prawidłowo dbać o zęby? Więcej w nagraniu. 

Jakie są podstawowe czynniki ryzyka odpowiadające za choroby układu sercowo-naczyniowego oraz nowotwory? Jak wypadają Polacy na tle innych krajów, jeśli chodzi o świadomość zdrowotną? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Debata medyczna w ramach audycji "Sygnały dnia" 

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Goście: prof. Henryk Skarżyński (otolaryngolog, dyrektor Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach), dr Grzegorz Juszczyk (dyrektor narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Instytutu Żywności i Żywienia), dr Maciej Nowak (periodontolog)

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 8.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: mamy dużą ilość czynników ryzyka u naszych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 10:25
"Po Pierwsze Zdrowie" to całoroczny program, którego głównym celem jest przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym oraz wsparcie zdrowia Polaków. Badania przesiewowe trwały nieprzerwanie przez cały rok, a podsumowanie programu odbędzie się m.in. przez siedzibą Polskiego Radia 16 września 2019 roku. 
rozwiń zwiń