X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Pomianowska: bardzo dobrze, że powstało Polskie Radio Chopin

- Ja z Chopinem - czyli z jego muzyką - pracuję już od wielu lat, niemiłosiernie go przerabiając, ale też grając w oryginale i brakowało mi takiego miejsca, w którym byśmy się poświęcili głównie jego muzyce i temu wszystkiemu co wokół Chopina się ogniskuje - mówi w "Kulturalnej Jedynce" artystka.
Maria Pomianowska
Maria PomianowskaFoto: Wojciech Kusiński/ PR
O Audycji

11 listopada, w samo południe, rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin - unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia. To kanał cyfrowy poświęcony naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi i polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek.  

- Wokół Fryderyka Chopina jest tyle niezwykłych i ciekawych tematów, jak na przykład to, jak Chopin jest odbierany w Japonii, Chinach, czy Indiach. Bardzo dużo podróżuję i to jest dla mnie fascynująca informacja, którą mi świat zwrotnie daje, że ta muzyka jest rzeczywiście genialna, ponieważ ona wszędzie jest zrozumiała, więc tym bardziej powinna być znana w naszym kraju - mówi gość Jedynki.

Maria Pomianowska jest twórczynią płyty "Chopin na 5 kontynentach", na której utwory polskiego kompozytora są połączone z etnicznymi brzmieniami z różnych krajów. - Magia, czar i tajemnica muzyki chopinowskiej tkwią gdzieś głębiej niż to, czy jest grana na fortepianie. Różne są drogi dotarcia do chopinowskiej muzyki. Nie zawsze to akurat fortepian nas zainspiruje. Nie zawsze ta poważna, klasyczna forma w pierwszym momencie pochwyci uwagę słuchacza - mówi artystka.

Na czym polega, zdaniem Marii Pomianowskiej, fenomen muzyki Chopina w Chinach czy Japonii? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

24-godzinne Polskie Radio Chopin dostępne będzie w cyfrowym nadawaniu naziemnym w technologii DAB+ oraz w Internecie pod adresem chopin.polskieradio.pl . Użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą je również w aplikacji Polskiego Radia. Twórcy Polskiego Radia Chopin podkreślają, że ich celem jest zapewnienie satysfakcjonującej jakości sygnału, zarówno w nadawaniu naziemnym, jak i w Internecie.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Maria Pomianowska (multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka, twórczyni płyty "Chopin na 5 kontynentach")

Data emisji: 13.11.2017

Godzina emisji: 14.34

kh/ac


Playlista
  • Czachowski Michał (g) - Chopin w Andaluzji - Walc op 64 nr 2
  • Pomianowska Maria, Zespół instrumentalny, - Chopin w Bułgarii
  • Maria Pomianowska i Przyjaciele, - Chopin w Afryce - Preludium op 28 nr 15 "Deszczowe"