X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wspomnienie o Annie Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:50
Przez wiele lat pracowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie prezentowała sylwetki aktorów i ludzi teatru. Anna Retmaniak, która z uśmiechem na twarzy potrafiła nakłonić artystów do rozmowy, zmarła wczoraj nad ranem. Dziennikarką była przez ponad 60 lat.  
Audio
  • Wspomnienie o dziennikarce Annie Retmaniak (Kulturalna Jedynka)
Obejrzyj
Benefis Anny Retmaniak cz. 2

- Dzięki niej polscy artyści zawdzięczają niezwykłe teatralne archiwum - tak o dziennikarce mówiła aktorka Anna Seniuk, a współpracownicy wspominają ją jako niekwestionowaną mistrzynię wywiadów z osobami ze świata kultury. - Jej archiwum stanowi dla przyszłych pokoleń radiowców kopalnie głosów, anegdot, historii - powiedziała Anna Stempniak z radiowej Jedynki. 

Anna Retmaniak była twórczynią audycji "Portret słowem malowany", w której przedstawiała najwybitniejszych artystów polskiej sceny. Przez 40 lat jej trwania powstało około stu portretów znanych twórców filmowych i teatralnych. W 2013 roku wydała książkę wspomnieniową, którą nazwała tak samo jak wspomnianą audycję. 

Ciekawostką jest fakt, że na początku swojej dziennikarskiej drogi w 1956 roku dane jej było przeżyć powstanie na Węgrzech - Zupełnie niespodziewanie podjęłam decyzję o pojechaniu na Węgry. Zaledwie kilka miesięcy pracowałam w radiu. Polski Czerwony Krzyż organizował ogromną wyprawę z żywnością, to była wielka sprawa. Ludzie przyjmowali nas w sposób niezwykły - tak o swoim wyjeździe mówiła podczas jednej z rozmów Anna Retmaniak. 

*** 

Dziennikarka została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami. W 2011 roku otrzymała od prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2013 roku zespół Teatru Polskiego Radia obdarzył ją nagrodą Honorowego Wielkiego Splendora. W 1972 roku otrzymała nagrodę branżową w postaci Złotego Mikrofonu Polskiego Radia. 

***

A audycji była mowa również o zakończonym 6 lipca 24. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. W tym roku z okazji 90. urodzin Stanisława Barei na Alei Gwiazd postawiono rzeźbę upamiętniającą wybitnego reżysera. Rozmawiano również o Festiwalu Muzycznym "Grzech Piękna". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak 

Data emisji: 7.07.2019

Godzina emisji: 22.10 

ans/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarła Anna Retmaniak, wybitna dziennikarka Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 14:30
Nie żyje dziennikarka Polskiego Radia Anna Retmaniak - poinformowała rodzina zmarłej. Była reportażystką i autorką audycji kulturalnych. 
rozwiń zwiń